امروز : یکشنبه ۲۳ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۸:۴۹

ترکش‌های جنگ انتخاباتی/ مجتبی عابدینی و ملی‌پوشان سابر رو در روی هم

چهره‌های شاخص شمشیربازی ایران رو در روی یکدیگر قرار گرفته‌اند و به نظر می‌رسد وارد یک جنگ علنی شده‌اند.
ترکش‌های جنگ انتخاباتی/ مجتبی عابدینی و ملی‌پوشان سابر رو در روی هم
سه شنبه | ۱۴۰۱/۰۵/۰۴ - ۱۳:۰۶ |
کد خبر : ۱۴۲۷۱ |
ورزشی

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، دوره ریاست فضل الله باقرزاده، رییس فدراسیون شمشیربازی اردیبهشت سال جاری به پایان رسید با وجود این که ثبت نام از کاندیداها در بهمن ۱۴۰۰ انجام شد اما انتخابات این فدراسیون برگزار نشد. از همان زمان حواشی انتخابات بیش‌تر و دو دستگی هم ایجاد شد. حواشی ابتدا سمت فدراسیون رفت و سپس گریبانگیر تیم سابر شد و اکنون هم این حواشی انتخاباتی به اوج خود رسیده است و دیگر الان شاهد این هستیم که سابریست‌های ایران رو در روی یکدیگر قرار گرفته‌اند. 

مجتبی عابدینی ملی پوش پیشین سابر مطالبی را مطرح کرد مبنی بر اینکه تاکنون اطلاع نداشته در شمشیربازی چه می‌گذرد و زمانی که مشغول عرق ریختن روی پیست بوده است، چه کسانی از این نمد برای خودشان کلاه دوخته‌اند و از این پس می‌خواهد وارد عمل شود و برای اصلاح امور بجنگد.

پس از این صحبت‌های عابدینی، ملی پوشان سابر به صورت مشترک در صفحه اجتماعی خود واکنش‌هایی نشان دادند. 

علی پاکدامن، فرزاد باهر، محمد فتوحی و محمد رهبری با کنایه به صحبت‌های عابدینی عنوان کردند: کسانی از افشاگری حرف می‌زنند که اگر افشاگری شود رسوای عالم خواهند شد.

به طور مشخص تمام این حواشی و  انتقادهایی که به تیم سابر می‌شود، به خاطر انتخابات است. بنابراین اگر انتخابات این فدراسیون زودتر برگزار  شود، این رشته تا این اندازه درگیر حواشی نمی‌شود. فدراسیون‌های زیادی در بلاتکلیفی به سر می‌برند و این وظیفه وزارت ورزش و جوانان است که تکلیف آن‌ها را هرچه سریعتر مشخص کند.

اگر  نفراتی که بیش از سه دوره در فدراسیون رییس بوده‌اند، نمی‌توانند دوباره در انتخابات حضور داشته باشند، نهادهای مربوطه باید به طور واضح بیان کنند و تکلیف فدراسیون را مشخص کنند. مشخص نیست دلیل تعلل وزارت ورزش و جوانان در مورد این که این قانون قابلیت اجرا دارد یا خیر چیست. به هر حال هر چقدر انتخابات فدراسیون شمشیربازی به تعویق بیفتد حواشی آن بیشتر از گذشته خواهد بود.

تیم سابر روزهای مهمی را در پیش دارد و باید برای مسابقات کسب سهمیه المپیک پاریس آماده شود اما اگر بخواهد این چنین درگیر حواشی باشد قطعا آسیب آن را تیم ملی خواهد دید. بنابراین وزارت ورزش و جوانان باید هرچه زودتر تکلیف انتخابات این فدراسیون را مشخص کند تا شمشیربازی بیشتر از این لطمه نبیند. 

البته فدراسیون شمشیربازی هم نباید بی تفاوت باشد. اینکه چهره‌های شاخص شمشیربازی ایران این چنین رو در روی هم قرار گرفته‌اند، اتفاق خوبی نیست و باید بتوان این فضا را مدیریت کرد تا شاهد اتفاقات بدتری نباشیم.

                

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید