امروز : شنبه ۲۷ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۰۶:۱۱
رئیس شورای شهر تهران:

نگاه به انتخابات شورایاری‌ها نباید سیاسی و جناحی باشد

رئیس شورای شهر تهران، با اشاره به برگزاری انتخابات شورایاری‌ها - در چهارم مرداد-، تاکید کرد: نباید نگاه ما به انتخابات شورایاری‌ها سیاسی و جناحی باشد.
نگاه به انتخابات شورایاری‌ها نباید سیاسی و جناحی باشد
یکشنبه | ۱۳۹۸/۰۴/۳۰ - ۱۱:۰۳ |
کد خبر : ۸۱۷۶ |
اجتماعی
 

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، محسن هاشمی صبح امروز در ابتدای جلسه علنی شورای شهر با بیان این که در آستانه انتخابات مهم شورایاری قرار داریم و این موضوع با حساسیت ویژه دنبال می‌شود گفت: برگزاری انتخابات محلی درتهران همزمان با حساسیت‌ها و هیجانات در حوزه‌ی سیاست خارجی و خلیج فارس ، نشان دهنده‌ی اوج ثبات و آرامش در جمهوری اسلامی است.

وی با بیان این که شوراهای محل مطابق با اصل هفتم قانون اساسی آخرین حلقه از زنجیره حاکمیت جمهوری اسلامی هستند گفت: این امر برای نظام، رضایتمندی مردم ، کارآمدی و اقتدار به همراه دارد.

رئیس شورای شهر تهران با بیان این که برگزاری موفق انتخابات شورایاری‌ها گامی در جهت تمرکز زدایی از ساختار رسمی به سمت جامعه است گفت: نباید نگاه ما به انتخابات شورایاری‌ها سیاسی و جناحی باشد. بلکه باید این انتخابات را فرصتی برای تبلور عمیق مردم سالاری در نظام جمهوری اسلامی آن هم در اوج فشارهای ظالمانه قدرت‌های جهانی بدانیم و نشان دهیم که مردم مهمترین پشتوانه نظام هستند.

به گفته هاشمی ، شوراها رکن مردم نهاد جمهوری اسلامی هستند و در شرایطی که دستگاه دیپلماسی کشور با زبان منطق و استدلال و نیروهای مسلح با زبان اقتدار از منافع ملی دفاع می‌کنند مدیریت شهری نیز تمام تلاش خود را در جهت خدمت به مردم و رضایت آنها به کار می‌گیرد.

وی با بیان این که نظام بین‌الملل به خوبی صلح طلبی و حقانیت جمهوری اسلامی را در کنار دفاع از منافع ملی و حقوق اساسی ایران مشاهده می‌کند گفت: این نظام عملکرد ایران را به عنوان دفاع طبیعی از منافع ملی در چارچوب قوانین بین‌المللی و پایبندی به تعهدات و معاهدات مشروع ، می‌پذیرد.

به گزارش ایسنا؛ محسن هاشمی پس از قرائت این نکات جلسه را ترک کرد و ریاست شورا را به امینی، نایب رئیس سپرد و با حضور در جمع خبرنگاران در پاسخ به این نکته که چرا جلسه را ترک کردید؟ گفت: باید ساعت ۱۰ در ریاست جمهوری باشم.

وی در واکنش به اصرارهای خبرنگار مبنی بر این که به چه دلیل به ریاست جمهوری می‌روید؟ به شوخی گفت: می‌دانید که ما در ریاست جمهوری بودیم و الان هم هوم سیتی داریم.

              

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید