امروز : چهارشنبه ۰۸ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۱۵

۷۰ درصد از جمهوری‌خواهان خواستار استیضاح بایدن هستند

بر اساس نظرسنجی جدیدی مشخص شد، قریب به ۷۰ درصد از جمهوری‌خواهان از کنگره می‌خواهند که اگر حزبشان پس از انتخابات میان دوره‌ ۲۰۲۲ اکثریت را در مجلس نمایندگان به دست آورد، بایدن را استیضاح کند.
۷۰ درصد از جمهوری‌خواهان خواستار استیضاح بایدن هستند
سه شنبه | ۱۴۰۱/۰۳/۰۳ - ۰۲:۰۷ |
کد خبر : ۱۴۰۹۲ |
بین الملل

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، به نقل از پایگاه خبری د بلیز، یکی از شرکت‌کنندگان در نظرسنجی موسسه یو.مس (UMass) اعلام کرد که دموکرات‌ها دو بار برای دونالد ترامپ، رئیس جمهوری سابق امریکا به استیضاح رای دادند و آن را به یک سلاح سیاسی بدل کرده‌اند.

وی افزود: تصمیم استیضاح یک رئیس جمهور زمانی به عنوان آخرین راه حل برای نفوذ در ریاست جمهوری تلقی می‌شد که مرزهای قوانین، ارزش‌ها و اخلاق ما را زیر پا گذاشته یا از آن عبور کند. امروزه، استیضاح دیگر یک گزینه نهایی نیست بله یکی از چندین سلاح مورد استفاده در دوره‌ای از قطبی شدن حزبی گسترده برای دستیابی به نفوذ بر مخالفان یک حزب دیگر تلقی وی شود. در حالی که اکنون فقط تعدادی از جمهوری‌خواهان در کنگره خواستار استیضاح جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا هستند، اگر در انتخابات میان دوره‌ مجلس نمایندگان در سال جاری میلادی اکثریت را به دست بیاورند، بیش از اکنون خواستار چنین کاری خواهند شد.

در این نظرسنجی همچنین مشخص شد که ۵۴ درصد از جمهوری‌خواهان می‌گویند، بایدن استیضاح می‌شود در حالی که ۴۴ درصد از تمامی شرکت‌کنندگان بر این باورند که چنین اتفاقی برای بایدن می‌افتد، همچنین ۳۴ درصد از تمامی شرکت‌کنندگان می‌گویند بایدن باید استیضاح شود.

گروه اجراکننده این نظرسنجی همچنین اعلام کرد که انتخابات قریب‌الوقوع میان دوره‌ کنگره به شدت تنگاتنگ است چون دموکرات‌ها و جمهوری‌خواهان می‌کوشند تا تعداد رای‌های خود را افزایش دهند.

شرکت‌کنندگان جمهوری‌خواه و دموکرات در این نظرسنجی، نشان دادند که برای رای دادن در انتخابات "هیجان زده" هستند. ۷۹ نفر از ۱۰۰ شرکت‌کننده جمهوری‌خواه و ۷۳ نفر از ۱۰۰ دموکرات نیز گفتند که "هیجان زده" هستند.

                

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید