امروز : جمعه ۲۸ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۴۱

دست رد اکثریت آمریکایی‌ها به نامزدی دوباره ترامپ و بایدن برای انتخابات ریاست‌جمهوری

در حالی که آمریکایی‌ها چشم انتظار فرا رسیدن انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۴ این کشور هستند، یک نظرسنجی نشان داد که اکثریت رای دهندگان این کشور اعلام کردند نمیخواهند نه بایدن، و نه دونالد ترامپ در این انتخابات برای ریاست جمهوری نامزد شوند.
دست رد اکثریت آمریکایی‌ها به نامزدی دوباره ترامپ و بایدن برای انتخابات ریاست‌جمهوری
شنبه | ۱۴۰۱/۰۵/۰۸ - ۲۲:۵۶ |
کد خبر : ۱۴۲۸۶ |
بین الملل

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، به نقل از شبکه فاکس نیوز، این نظرسنجی اخیر که از سوی دانشگاه سافولک- روزنامه یو.اس.ای تودی اجرا شد نشان داد که بسیاری از آمریکایی‌ها – اعم از جمهوری خواه و دموکرات – خواستار رقابت نامزدهایی جدیدی در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۴ کشورشان هستند.

این نظرسنجی نشان داد که تقریباً ۶۸ درصد از رای دهندگان گفتند، نمی‌خواهند بایدن دوباره برای ریاست جمهوری آمریکا نامزد شود. علاوه بر این، ۶۵ درصد هم گفتند که نمی‌خواهند شاهد کاندیداتوری مجدد ترامپ برای کاخ سفید باشند.

کامالا هریس، معاون رئیس جمهور آمریکا و برنی سندرز، سناتور ایالت ورمونت، در قبال این پرسش از شرکت کنندگان که به غیر از بایدن مایل به نامزدی چه کس دیگری از حزب دموکرات برای ریاست جمهوری در سال ۲۰۲۴ هستند در جایگاه اول با کسب میزان حدودا ۱۸ درصد رای برای هر کدام قرار گرفتند. بعد از آنها پیت بوتجج با ۱۶ درصد رای قرار گرفت.

همچنین رقبای دیگر شامل، امی کلوبوچار، سناتور دموکرات با ۱۱ درصد رای، آلکساندریا اوکازیو-کورتز، نماینده ایالت نیویورک  با ۱۰٪ رای و گاوین نیوسام فرماندار کالیفرنیا با تنها هشت درصد حمایت بودند.

همچنین هیلاری کلینتون، وزیر امور خارجه اسبق آمریکا که زمزمه‌های تمایلش برای شرکت مجدد در انتخابات ریاست جمهوری در سال ۲۰۲۴ مطرح شده، هشت درصد حمایت دریافت کرد.

در سمت جمهوری خواهان، ترامپ بیشترین حمایت را دریافت کرد و ۴۳ درصد او را به عنوان گزینه خود برای انتخابات سال ۲۰۲۴ انتخاب کردند. این رئیس‌جمهور سابق آمریکا اخیراً بار دیگر در یک گردهمایی اشاره‌ای تلویحی به کاندیداتوری احتمالی‌اش برای انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۴ کرد و گفت از آنجا که در سال ۲۰۱۶ برنده شد  "شاید مجبور شود دوباره این اتفاق را در سال ۲۰۲۴ رقم بزند."

ران دسانتوس، فرماندار ایالت فلوریدا، که مسلماً سرسخت ترین رقیب بالقوه ترامپ برای رقابت مربوط به سال ۲۰۲۴ محسوب می شود، با کسب حمایت ۳۴ درصدی در جایگاه دوم قرار گرفت.

در حالی که هشت درصد گزینه "هنوز تصمیم نگرفته‌ام"‌را انتخاب کردند، هفت درصد گفتند که مایک پنس، معاون رئیس جمهور سابق آمریکا در انتخابات گزینه آنها خواهد بود. لیز چنی، نماینده ایالت وایومینگ که در کنگره عضو کمیته تحقیق درباره ششم ژانویه ۲۰۲۱ است، نیکی هیلی، سفیر دولت سابق آمریکا در سازمان و کریس کریستی، فرماندار سابق ایالت نیوجرسی، همگی کمتر از سه درصد آرا را به دست آوردند.

در ضمن وجود نگرانی‌ها در مورد سن و سال بالای بایدن - او در سال ۲۰۲۴، به سن ۸۲ سالگی میرسد - چندین نظرسنجی اخیر نشان دادند اکثریت دموکرات‌ها او را به عنوان نامزد دموکرات‌ها در سال ۲۰۲۴ نمی‌خواهند و این رئیس‌جمهور آمریاک اخیراً به یک خبرنگار گفت: آنها از من می‌خواهند کاندیدا شوم، نظرسنجی ها را بخوان، جک."

بایدن هم مثل ترامپ به طور رسمی تصمیمش برای نامزدی مجدد برای ریاست جمهوری را اعلام نکرده است. با این حال، کارین ژان پیر، سخنگوی کاخ سفید در یک کنفرانس مطبوعاتی روز جمعه به یک خبرنگار گفت که او مجددا برای انتخابات نامزد خواهد شد.

هر چند رای دهندگان آمریکایی در نوامبر ۲۰۲۴ رئیس جمهور جدیدشان را انتخاب خواهند کرد، اما انتظار می رود سیاستمداران این کشور کمپینهای انتخاباتی خود را کمی پس از انتخابات میان دوره ای کنگره در پاییز امسال اعلام کنند.

نظرسنجی مذکور از ۲۲ تا ۲۵ جولای ۲۰۲۲ با ضریب خطای مثبت یا منفی ۳.۱ درصد انجام شد.

                

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید