امروز : یکشنبه ۲۳ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۸:۰۴

ترکیب هیات رئیسه و کمیسیون‌های شورای شهر مشهد مشخص شد/موحدیان رئیس ماند

ترکیب اعضای هیات رئیسه و کمیسیون‌های شورای ششم مشهد برای سال دوم مشخص شد.
ترکیب هیات رئیسه و کمیسیون‌های شورای شهر مشهد مشخص شد/موحدیان رئیس ماند
دوشنبه | ۱۴۰۱/۰۵/۱۰ - ۲۲:۵۵ |
کد خبر : ۱۴۲۹۹ |
اجتماعی
 

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، در چهل‌وهشتمین جلسه علنی ششمین دوره شورای اسلامی شهر مشهد که در تالار شهر در حال برگزاری است، رای‌گیری برای ترکیب اعضای هیات رئیسه و کمیسیون‌های تخصصی برای سال دوم انجام شد.

در این جلسه حسن موحدیان با ۱۵ رای رئیس شورا ماند. موسی‌الرضا حاجی بگلو نیز با ۹رای نایب‌رئیس، سید ابراهیم علیزاده با ۹ رای خزانه‌دار، فاطمه سلیمی با ۱۵ رای منشی، هاشم دائمی با هشت رای منشی و موسی‌الرضا حاجی بگلو با هشت رای به عنوان سخنگوی شورا انتخاب شدند.

همچنین ایمان فرهمندی، مجید دبیریان، حسین حسامی و  فاطمه سلیمی به عنوان اعضای کمیسیون اقتصادی، سرمایه‌گذاری و مشارکت‌ها، حسین حسامی، سید ابراهیم علیزاده، حسن موحدیان، موسی‌الرضا حاجی بگلو و فاطمه سلیمی به عنوان اعضای  کمیسیون برنامه، بودجه، فناوری اطلاعات و منابع انسانی، ایمان فرهمندی، حسن کریمدادی، حسین صاحبی به عنوان اعضای کمیسیون خدمات شهری، بهداشت و محیط زیست، سید حسین علوی مقدم، فاطمه سلیمی، حمید ضمیری، حسین صاحبی و مهدی ناصحی به عنوان اعضای کمیسیون شهرسازی و معماری، ایمان فرهمندی، ابراهیم علیزاده، حسن موحدیان، مجید دبیربان و حسن کریمدادی  به عنوان اعضای کمیسیون عمران، حمل‌ونقل و ترافیک، حسن منصوریان، مهدی ناصحی، حسین حسامی، سید ابراهیم علیزاده و مجید طهوریان به عنوان اعضای  کمیسیون فرهنگی، اجتماعی، زیارت، گردشگری و رسانه، حسن موحدیان، حسن منصوریان، مهدی ناصحی، موسی‌الرضا حاجی بگلو و مجید طهوریان به عنوان اعضای کمیسیون ویژه توسعه و به‌سازی توس انتخاب شدند.

حسن موحدیان، سید ابراهیم علیزاده، حسن منصوریان،حسین صاحبی و مجید طهوریان اعضای کمیسیون ویژه ساماندهی حاشیه شهر و  فاطمه سلیمی، سید حسین علوی مقدم، حسین حسامی، ایمان فرهمندی و مهدی ناصحی اعضای کمیسیون ویژه ورزش جوانان خواهند بود. 

همچنین حسن منصوریان، حسین حسامی، مجید دبیریان، سید ابراهیم علیزاده و هاشم دائمی به عنوان اعضای  کمیسیون حقوقی، املاک و قراردادها، مهدی ناصحی، سید ابراهیم علیزاده علیزاده، حسین حسامی، حسن کریمدادی و فاطمه سلیمی به عنوان اعضای کمیسیون ویژه ایثارگران و فاطمه سلیمی، مهدی ناصحی، حسین حسامی، حمید ضمیری و مجید طهوریان به عنوان اعضای کمیسیون ویژه بانوان و خانواده انتخاب شدند.

موسی‌الرضا حاجی بگلو لحظاتی قبل از مراسم ادای سوگند اعلام کرد قصد دارد از هر ۲ مسئولیت یاد شده استعفا دهد اما در ادامه با پادرمیانی برخی اعضا از استعفا منصرف و سوگند را ادا کرد.

حسن موحدیان، رئیس شورای اسلامی شهر مشهد، در ابتدای این جلسه اظهار کرد: یک سال از عمر شورا گذشته و امروز بر اساس آیین‌نامه شورا انتخابات هیات رئیسه و کمیسیون‌ها انجام خواهد شد. یکی از رویکردهای شورای ششم ارتباطات بوده است. اعضای شورا در این یک سال حضور خوبی بین مردم داشتند و به صراحت می‌توان گفت وجه مردمی بودن را حفظ کرد.


وی افزود: رویکرد دوم شورا حمایت بود. تلاش کردیم مردم به راحتی به اعضای شورا دسترسی داشته باشند و به راحتی با اعضای شورا ارتباط داشته باشند و این موضوع اعتماد مردم به ما را بیشتر کرد. امیدواریم در دوره دوم این رویکرد با قدرت بیشتری ادامه داشته باشد. داشتن روی خوش در پاسخگوی مردم بودن از وظایف ماست.

رئیس شورای اسلامی شهر مشهد ادامه داد: احترام از دیگر رویکرد ما بوده که تلاش کردیم در مجموعه شورا و شهرداری این احترام پیاده شود و حق انتخاب را به مسئولان اجرایی شهرداری بر مبنای احترام واگذار کردیم.

موحدیان افزود: اگر. منصفانه تحلیل کنیم، مردم این شورا را یک شورا با انصاف می‌دانند که نمره قبولی هم می‌گیرد. انشالله در این انتخابات هر که در انتصابی قرار می‌گیرد، این موضوع را مدنظر قرار دهد.

وی اضافه کرد: اعضای شورا تمام تلاش خود را خواهند کرد که شایستگی‌های خود را به نحو احسن نشان دهند. در حال حاضر اعضای شورا به غیر از آقای صاحبی اولین تجربه کاری خود را در شورای اسلامی تجربه می‌کنند.

                

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید