امروز : شنبه ۰۹ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۰۵:۱۴
عضو هیئت مدیره نظام پزشکی تبریز اعلام کرد

رقابت ۶۸ نفر در انتخابات نظام پزشکی تبریز

عضو هیئت مدیره نظام پزشکی تبریز از رقابت ۶۸ نفر در انتخابات نظام پزشکی تبریز خبر داد و گفت: ‌انتخابات این دوره از نظام پزشکی هم حضوری و هم الکترونیکی برگزار می‌شود.
رقابت ۶۸ نفر در انتخابات نظام پزشکی تبریز
سه شنبه | ۱۳۹۶/۰۴/۲۷ - ۱۳:۲۱ |
کد خبر : ۲۲۵۱ |
علمی و فرهنگی

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، علیرضا رحیمی عصر امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران از افزایش 10 درصدی کاندیداهای دور جدید انتخابات نظام پزشکی در کشور خبر داد و اظهار کرد: در تبریز تعداد کاندیداها بیش از صددرصد افزایش یافته است.

وی با اشاره به اینکه از 68 نفر ثبت نام کرده، 10 نفر پزشک انتخاب خواهند شد، افزود: 7 نفر هم از سایر اصناف داروساز و دندان‌پزشک و ماما و... در هیئت مدیره انتخاب خواهد شد.

وی با بیان اینکه بیش از 4000 نفر واجد شرایط شرکت در انتخابات پیش روی نظام پزشکی تبریز هستند گفت: پزشکان از بین افراد ثبت نام کننده، 17 نفر را به عنوان عضو هیئت مدیره تبریز انتخاب کرده و با سلسله مراتب، اعضای هیئت مدیره نظام پزشکی استان و کشور از بین مجموعه همین افراد انتخاب شده معرفی خواهند شد.

مدیرکل سلامت شهرداری تبریز با تاکید بر اینکه صیانت از حقوق بیماران در اولویت است ابراز داشت: صیانت از حقوق متولیان بهداشت و درمان هم از جمله وظایف سازمان نظام پزشکی است ولی در سال‌های گذشته پیکره اطمینان به این نهاد خدشه دار شده و عده‌ای از نبود رابطه خوب بیمار و پزشک سوء استفاده می‌کنند. 

وی با اشاره به اینکه اکثر شکایات در زمینه قصور پزشکی نیست بلکه عوارض ناشی از داروهای تجویزی است گفت: باید جبران خسارات و جلب رضایت بیماران خانواده‌ها در اولویت قرار گیرد که با تشکیل صندوق بیمه خسارات آمار شکایات از جامعه پزشکی به شدتکاهش می‌یابد که در راستای تأمین امنیت حرفه‌ای پزشکان است. 

عضو هیئت‌مدیره نظام پزشکی تبریز، با بیان اینکه انتخابات این دوره از نظام پزشکی هم حضوری و هم الکترونیکی برگزار می‌شود گفت: اعضای تبریزی که برای کارهای تحقیقاتی در خارج از تبریز و یا خارج از ایران حضور دارند به صورت الکترونیک در انتخابات این دوره مشارکت می‌کنند. 

              

برچسب ها :

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید