امروز : یکشنبه ۱۶ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۵۶

محمدعلی مجاهدی دبیر دائمی دبیرخانه شعر و ادبیات آئینی شد

همزمان با آئین پایانی شانزدهمین جشنواره بین‌المللی شعر فجر و با حضور سید موسی حسینی کاشانی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم، محمدعلی مجاهدی از شعرای برجسته کشور، طی حکمی از سوی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به عنوان دبیر دائمی دبیرخانه شعر و ادبیات آئینی منصوب شد.
محمدعلی مجاهدی دبیر دائمی دبیرخانه شعر و ادبیات آئینی شد
پنج شنبه | ۱۴۰۰/۱۲/۰۵ - ۲۳:۱۳ |
کد خبر : ۱۳۸۷۵ |
علمی و فرهنگی

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، همزمان با آئین پایانی شانزدهمین دوره جشنواره بین‌المللی شعر فجر که عصر روز چهارشنبه (۴ اسفند ماه) برگزار و برگزیدگان و شایستگان تقدیر آن معرفی شدند، بر اساس حکمی از سوی محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، محمد علی مجاهدی به عنوان دبیر دائمی دبیرخانه شعر و ادبیات آئینی منصوب شد.

در متن این حکم آمده است: شاعر گرامی و استاد ارجمند جناب آقای محمدعلی مجاهدی ادبیات با الهام از روح انقلابی امامان هدایت (ع) و نیز مکتب سرخ عاشورا، عزت و رفعت می‌یابد و روح را در آسمان معرفت به پرواز درمی‌آورد.

در ادامه حکم وزیر ارشاد بیان شده: جاذبه شعر آیینی، که از منابع ادبی و پر مایه قدسی همچون قرآن، نهج‌البلاغه، نهج‌الفصاحه و سخنان نغز اهل بیت سرچشمه می‌گیرد باعث شده تا این نوع از ادبیات، یکی از عوامل مهم تربیتی و انتقال دهنده ارزش‌ها به نسل‌های گوناگون باشد.  شاعر آیینی باورمندانه و پرتلاش به آنچه در جامعه رخ می‌دهد می‌نگرد و تلاش می‌کند زیبایی‌ها را زیباتر از آنچه هست به آرایه‌های کلام زینت بخشد و در برابر کژی‌ها انذار دهد.

در ادامه حکم تصریح شده است: نظر به پیشینه و اهمیت شعر آیینی و ضرورت مراقبت از این میراث کهن و فرهنگی، جناب‌عالی که به‌حمدالله از پیشکسوتان و بزرگان این عرصه هستید، به عنوان دبیر دائمی دبیرخانه شعر و ادبیات آیینی منصوب می‌شوید.

                

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید