احدیان: بعید می‌دانم قالیباف در انتخابات مجلس ثبت نام کند

ایسنا/خراسان رضوی مدیرمسئول روزنامه خراسان گفت:آخرین خبری که از آقای قالیباف داریم این است که بنای ورود ندارند، در عین حال فشار بسیار زیادی روی ایشان برای ثبت نام وجود دارد و اکثر جریان‌های نیروهای مختلف فشار وارد می‌کنند. بعید می‌دانم شاهد حضور ایشان باشیم.
احدیان: بعید می‌دانم قالیباف در انتخابات مجلس ثبت نام کند
شنبه | ۱۳۹۸/۰۹/۱۶ - ۱۴:۲۵ |
کد خبر : ۹۱۷۳ |
سیاسی
 

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، سعید احدیان که امروز با حضور در ستاد انتخابات شهرستان مشهد مرتضی کامل‌نواب، دبیر جبهه آرمان‌خواهان واقع‌بین را برای ثبت نام در انتخابات مجلس همراهی می‌کرد، در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: من در حوزه انتخابیه تهران را انتخاب کردم اما احتمال دارد که به مشهد بیایم.

وی افزود: اگر شرایط به گونه‌ای باشد که ائتلاف در مشهد به نتیجه نرسد، در حالی که اولویت این است که به نتیجه برسد اما اگر بر اساس شرایط مجبور شویم یا به این تصمیم برسیم که لیست وحدت اینجا به نتیجه نرسیده و جریان نیروهای انقلاب به وحدت نرسند و آن زمان لازم باشد لیست مستقل دهیم، شاید در آن صورت به مشهد بیایم، وگرنه حوزه انتخابیه من تهران است.

احدیان با بیان اینکه اولویت ما این است که لیست یکسان باشد، عنوان کرد: مشروط بر اینکه لیستی که به وحدت می‌رسد، با سازوکار منطقی و وحدت ایجاد شود که به‌ پیروزی برسد، نه اینکه‌ وحدت کنیم و شکست بخوریم، وحدتی که لیست کارآمد را به مجلس بفرستد، انتخابات خوبی داشته و مجلس کارآمدی ایجاد کنیم. برای پیروزی نیز مهم است که لیست منطقی ارائه شود.

مدیرمسئول روزنامه خراسان در خصوص جمنا، گفت: مجموعه نیروهای انقلابی در حال فعالیت‌هایی هستند و با هم مذاکره می‌کنند، شرایط به گونه‌ای است که خوب پیش می‌رود و تلاش نیروهای انقلاب نیز این است که به وحدت برسند.

وی در خصوص احتمال حضور قالیباف در انتخابات مجلس، عنوان کرد: آخرین خبری که از آقای قالیباف داریم این است که بنای ورود ندارند، در عین حال فشار بسیار زیادی روی ایشان برای ثبت نام وجود دارد و اکثر جریان‌های نیروهای مختلف فشار وارد می‌کنند. بعید می‌دانم شاهد حضور ایشان باشیم.

احدیان با اشاره به اینکه ضرورت دارد در گام دوم انقلاب حوزه‌های مختلف اجرایی، نهادهای حاکمیتی و غیره پوست‌اندازی جدی داشته باشند. در دستگاه قضایی این اتفاق افتاده و حرکت دوم، مجلس است، باید مجلس نویی داشته باشیم که قوی و کارآمد باشد، چنین مجلسی به رویکردها، راه‌ها و نگاه‌های نو نیاز دارد و با جمع دیگری که چنین نگاهی دارند، در حال تلاش هستیم تا چنین فراکسیونی را در مجلس ایجاد کنیم.

وی در خصوص انشقاق بین طیف‌های اصولگرا در لحظات آخر، گفت: در جریان نیروهای اصولگرا اتفاقات زیادی افتاده و در حال مذاکره و صحبت هستند، فرایندهای خوبی را نیز در نظر گرفتند اما اشکالاتی در فرایند وجود دارد که فرصت نیز هست تا برطرف شود اما همچنین این احتمال وجود دارد که این اتفاق نیفتد.

              

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید