امروز : شنبه ۲۲ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۵۴

اسبقیان: ابهامی در برگزاری انتخابات وزنه برداری وجود ندارد

‌مدیرکل دفتر امورمشترک فدارسیون های ورزشی وزارت ورزش و جوانان اعلام کرد که مجمع انتخاباتی فدراسیون وزنه برداری بدون هیچ ابهامی و بر اساس مقررات برگزار شده است.
اسبقیان: ابهامی در برگزاری انتخابات وزنه برداری وجود ندارد
یکشنبه | ۱۳۹۸/۰۴/۲۳ - ۱۵:۲۸ |
کد خبر : ۸۱۱۱ |
سیاسی

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، سید محمد شروین اسبقیان درباره اعتراض نامزدهای انتخابات فدراسیون وزنه برداری و تأخیر در صدور حکم ریاست علی مرادی گفت: تأخیری در این باره وجود ندارد و حکم وی از سوی وزیر ورزش و جوانان و پس از طی مراحل اداری به زودی امضا می‌شود.

اسبقیان ادامه داد: انتخابات فدراسیون وزنه برداری برابر مقررات برگزار شد و اگر ابهامی وجود داشت در مجمع مطرح می‌کردیم.

وی اضافه کرد: نیازی نبود انتخابات به دور دوم کشیده شود هر جا برای نامزدها ابهامی هست ما توضیح خواهیم داد. انتخابات انجام شده و بر اساس صورت جلسه مرادی رئیس فدراسیون وزنه برداری است.

مدیر کل امور مشترک فدراسیون‌های ورزشی درباره شایعه انصراف امیررضا خادم از نامزدی در انتخابات فدراسیون کشتی افزود: اطلاعی ندارم. تاکنون نیز وضعیت سه نامزد کشتی مشخص نیست و از سوی دستگاه‌های نظارتی در حال بررسی است.

به گزارش ایسنا، طبق ماده یک بند ۱۲ آیین نامه انتخابات فدراسیون‌های ورزشی که با امضای وزیر ورزش به فدراسیون‌ها ابلاغ شده است، تعداد رای برای انتخاب رییس اکثریت مطلق است، اکثریت با حد نصاب نصف به اضافه یک، آرا قابل قبول اعضای حاضر در مجمع باید باشد، اما از آنجا که تعداد اعضای مجمع وزنه برداری ۴۳ نفر بوده است، نصف مجمع به اضافه یک رای، ۲۲.۵ رای می‌شود اما اکنون که مرادی با ۲۲ رای رییس شده یعنی قانون نصف مجمع به اضافه یک رای رعایت نشده است. همین مساله باعث اعتراض برخی کاندیداها شده است و به وزارت ورزش نامه اعتراضی نوشته اند.

 
 

              

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید