مسجد جامعی صبح امروز در کاندیدای انتخابات شورای شهر پنجم شد/ استیضاح شهردار تهران در شورای شهر رای نداشت

احمد مسجد جامعی، عضو شورای شهر تهران بعد از ثبت نام در انتخابات شورای شهر تهران در جمع خبرنگاران در مورد اقداماتی که برای استیضاح شهردار تهران انجام گرفت، افزود: استیضاح یک بخش نمایشی دارد که ما به دنبال این بخش نبودیم اگر استیضاح نتایج مطلوبی نگیرد عمل عکس خواهد داشت.
مسجد جامعی صبح امروز در کاندیدای انتخابات شورای شهر پنجم شد/  استیضاح شهردار تهران در شورای شهر رای نداشت
یکشنبه | ۱۳۹۶/۰۱/۰۶ - ۱۴:۰۵ |
کد خبر : ۷۶۵ |
سیاسی
به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، مسجد جامعی با اشاره به برنامه تهران گردی گفت: تهران گردی ما در قالب 90 روز تعطیل انجام شد و از 1000 نقطه تهران بازدید کردیم.
وی افزود: برخی از خبرنگاران در این بازدیدها با ما همراهی می کردند و هزینه های این سفرها را سازمان ها پرداخت می کردند و گاهی هم شهرداری تامین می کرد.
وی ادامه داد: این بازدیدها باعث شد تا تهران از نگاه شهروندان شناخته شود و پیشنهادهای آنها نوشته شده است.
عضو شورای شهر تهران با اشاره به عملکرد شورای چهارم ادامه داد: یکی از کارهای خوب شورای چهارم پرداختن به آسیب های اجتماعی تهران بود.
وی تصریح کرد: همکاران ما در مواردی مانند کارتن خواب ها، اعتیاد و کودکان کار، کاری خوبی انجام دادند که رسانه ای شد و اعتبارات خوبی هم به این مسائل تخصیص داده شد.
مسجد جامعی گفت: این آسیب ها یک روندی را طی کرد و ادامه آن بر عهده سازمان هایی است که در این موارد فعالیت می کنند و برای اولین بار در صحن شورای شهر مشکلات اجتماعی را رسانه ای کردند.
وی در خصوص نظارت بر شهرداری تهران افزود: نظارت بر شهرداری یکی از کارکردهای اصلی شورا شهر است. در شورا هم این موضوع مطرح بود و کار نظارت بر شهرداری در یک مقطعی فراتر از شورا هم انجام شد و گزارش هایی در این موارد به قوه قضاییه ارسال کردیم و همچنین به مقامات بالای نظام هم اطلاع داده شد.
عضو شورای شهر تهران با اشاره به کمیسیون های جدید شکل گرفته در شورای شهر گفت: در شورای چهارم بر اساس بررسی هایی که داشتیم یک ساختار جدیدی را به وجود آوردیم که به موضوع معماری باز می گشت زیرا شهرسازی قدیم تهران نشان داده نمی شد و مشکلات آن هم دیده نمی شد پس از آن کمیسیون معماری به وجود آمد.
وی تاکید کرد: تشکیل کمیسیون سلامت و نظارت از دیگر اقدامات شورای چهارم بود.
عضو اصلاح طلب شورای شهر در مورد لیست اصلاح طلبان خاطرنشان کرد: ترکیب آینده شورا به مشارکت مردم مربوط است.
وی افزود: مشارکت مردم در شورای چهارم مناسب نبود ولی در مجلس حضور خوبی داشتند و یک پدیده محسوب می شد، اگر افزایش مشارکت داشته باشیم تجربه انتخابات مجلس تکرار خواهد بود.

                

برچسب ها :

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید