نماینده دشت آزادگان تاکید کرد:

مدرک تحصیلی برای نمایندگی مجلس را کافی نمی‌دانم

عضو کمیسیون انرژی، تفکر مدرک‌گرایی برای مرکز قانوگذاری کشور را نامناسب توصیف کرد و گفت: بهترین گزینه انتخاب افرادی است که هم مدرک تحصیلی داشته باشند تا از علم روز باخبر باشند و هم تجربه و تخصص مدیریتی داشته باشند تا از مشکلات دستگاه‌های اجرایی مطلع باشند.
 مدرک تحصیلی برای نمایندگی مجلس را کافی نمی‌دانم
شنبه | ۱۳۹۸/۰۲/۰۷ - ۱۵:۳۴ |
کد خبر : ۷۴۳۹ |
سیاسی

 

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، قاسم ساعدی با تایید اینکه مصوبه مجلس مبنی بر ملاک قراردادن مدرک فوق لیسانس به بالاتر جای انتقاد دارد، گفت: البته مدرک تحصیلی اهمیت دارد و یک نماینده باید به تخصص‌های عصر جدید و به‌روز آگاهی و نسبت به آنها تسلط داشته باشد.

وی؛ نظریه‌های علمی جدید در عرصه‌های اقتصاد، پزشکی، عمران و... را مهم توصیف کرد و گفت: لازم است فردی که نمایندگی مردم را دارد، به اندازه‌ای از علوم روز خبر داشته باشد که بتواند نسبت به مشکلات کشور حساس باشد.

عضو کمیسیون انرژی با تاکید بر اینکه فردی که وارد مجلس می‌شود باید با آیین‌نامه‌ها، شیوه‌نامه‌ها، دستورالعمل‌ها و پیچ و خم‌های اداره کشور آشنایی کاملی داشته باشد، گفت: بنابراین مدرک تحصیلی مهم است اما به تنهایی کفایت نمی‌کند و بهتر است افرادی که وارد مجلس می‌شوند، تجربیات و تخصص‌هایی بالاتر از مدرک تحصیلی داشته باشند.

وی؛ داشتن مدرک تحصیلی برای نمایندگی مجلس را کافی ندانست و گفت: نتیجه نداشتن تجربه و حضور در کارهای اجرایی این می‌شود که برخی قوانین مصوب مجلس با اشکالاتی رو به رو می‌شود که در آینده نیاز به اصلاح دارد و  به دلیل جامع و مانع نبودن بارها به مجلس در قالب طرح یا لایحه ارایه می‌شود و وقت نمایندگان مردم را می‌گیرد. این بدان معناست که لزما مدرک تحصیلی کفایت نمی‌کند بلکه تجربه و آگاهی از اهمیت زیادی برخوردار است.

ساعدی؛ ضعف مجلس را ناشی از نبود تجربه در میان برخی نمایندگان نسبت به امور اجرایی کشور دانست و گفت: اگر بتوانیم افرادی را انتخاب کنیم که در سمت‌های دولتی و اجرایی کشور حضور داشته باشند یا سابقه کار اجرایی داشته باشند، قطعا در قانونگذاری موثرتر خواهد بود.

وی همچنین حضور افرادی که دارای تفکر و ایده هستند را در موضوع قانونگذاری موثرتر از مدرک دانست و گفت: مدرک‌گرایی باعث می‌شود تا مرکز قانونگذاری کشور تنها به مسایل تئوری بپردازد و از واقعیت‌ها و امور اجرایی کشور فاصله بگیرد.

نماینده دشت آزادگان در پاسخ به اینکه چرا مجلس برای نمایندگی، محدودیت داشتن مدرک فوق لیسانس تعیین کرده است، گفت: البته که مجلس باید به‌سوی جوانگرایی برود و سعی کنیم در انحصار یک عده خاص نباشد اما تجربه بسیار مهم است.

 

 

منبع: خبرگزاری ایلنا

                

برچسب ها :

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید