امروز : چهارشنبه ۰۶ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۲۳:۳۹

صباغیان: استانی‌شدن انتخابات نمی‌تواند نگاه نمایندگان را ملی کند

یک عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها با اشاره به اینکه «استانی شدن انتخابات نمی‌تواند نگاه نمایندگان را ملی کند»، گفت: استانی شدن انتخابات نمایندگان را از یک شهرستان به سطح استان می‌کشاند و نگاه آن‌ها را بیشتر منطقه‌ای خواهد کرد.
صباغیان: استانی‌شدن انتخابات نمی‌تواند نگاه نمایندگان را ملی کند
سه شنبه | ۱۳۹۷/۱۰/۲۵ - ۱۱:۳۸ |
کد خبر : ۶۷۶۶ |
سیاسی

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، محمدرضا صباغیان با اشاره به معایب و محاسن طرح استانی شدن انتخابات مجلس بیان کرد: یکی از اهداف استانی شدن انتخابات مجلس این است که نگاه نمایندگان مجلس از محلی و منطقه ای به نگاهی ملی تغییر کند و نمایندگان بر روی دو وظیفه قانون گذاری و نظارت تمرکز کنند.

وی در ادامه اظهار کرد: اما طرحی که برای رسیدن به این هدف مطرح شده قادر به تحقق این هدف نیست بلکه نمایندگان را از یک شهرستان به استان می کشاند و حتی می تواند نگاه ها را بیشتر محلی و متمرکز بر یک استان و شهرستان کند.

نماینده مردم مهریز و بافق در مجلس تصریح کرد: برای رسیدن به نگاه ملی و تمرکز بر وظیفه قانونگذاری و نظارت باید به سراغ طرح بهتری برویم.

صباغیان در ادامه با اشاره به ظرفیتی که برای پارلمان های محلی به منظور حل مسائل منطقه ای در این طرح دیده شده است، بیان کرد: تا زمانی که ما شاهد ایجاد مدیریت واحد شهری نباشیم و همه ارگان ها زیر نظر شهرداری قرار نگیرد طبیعتا شوراهای محلی نیز این ظرفیت را ندارند که به همه مسائل محلی بپردازند و آن ها را حل کنند.

              

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید