امروز : شنبه ۰۹ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۰۴:۱۵
رئیس ستاد انتخابات جبهه مردمی نیروهای انقلاب:

تصمیمات جبهه مردمی باید مردم‌سالارانه اتخاذ شود

رئیس ستاد انتخابات جبهه مردمی نیروهای انقلاب گفت: برخلاف رویه‌های منسوخ که برخی در مرکز بنشینند و به بدنه ابلاغ کنند، تصمیمات ما باید مردم‌سالارانه اتخاذ شود.
تصمیمات جبهه مردمی باید مردم‌سالارانه اتخاذ شود
پنج شنبه | ۱۳۹۵/۱۲/۱۹ - ۰۰:۱۰ |
کد خبر : ۶۵۵ |
سیاسی

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، به نقل از روابط عمومی جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی، محمدباقر ذوالقدر در نخستین نشست هم‌اندیشی نخبگان این جبهه با اشاره به مبانی و اساس حرکت جبهه مردمی و دلایل تأسیس آن، اظهار کرد: جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی یک حرکت مردمی است و تصمیمات در آن باید بر اساس مشارکت بدنه و اهل نظر صورت گیرد.

وی ادامه داد: برخلاف رویه‌های منسوخ که برخی در مرکز بنشینند و به بدنه ابلاغ کنند، تصمیمات باید مردم سالارانه اتخاذ شود.

رئیس ستاد جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی با بیان اینکه در این مدل حرکت مردم سالارانه، تشکیل جبهه مردمی اولین تجربه ماست، تصریح کرد: اظهارنظرها در خط‌مشی جبهه تعیین کننده است و در تصمیماتی که برای مسائل مهم است، باید چنین اظهار نظرهایی اتخاذ شود.

وی تاکید کرد: آنچه مبنای حرکت جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی قرار گرفت، پاسخ به فراخوان رهبری در موضوع انقلاب و انقلابی گری است، بنابراین این جبهه از یک منظر پاسخ به مطالبه ای بود که رهبر انقلاب داشتند و گفتند باید روی مباحث، ارزش ها و شیوه های بازگشت به گفتمان انقلاب اسلامی و انقلابی گری کار شود.

ذوالقدر موضوع دوم و اساسی جبهه مردمی را بحث گفتمان این جبهه در این مرحله از حیات سیاسی کشور برشمرد و اظهار کرد: گفتمان اصلی و فرعی و نیز سیاست های جبهه مردمی برای ورود به انتخابات است.

در ادامه این نشست نیز اعضای کمیته سیاسی این جبهه گزارشی از جریان شناسی سیاسی گروه ها در آستانه انتخابات و نیز لزوم بازگشت به گفتمان انقلاب اسلامی و مختصات انقلابی گری ارائه کردند و به نقد سیاست های دولت یازدهم از جمله مشکلات معیشتی و عدم تحقق وعده های دولت پرداختند.

همچنین بررسی تطور تاریخی جریان شیعی و انقلابی و تغییرات جامعه ایران از زمان مشروطه تا دولت‌های پس از انقلاب اسلامی از دیگر بخش‌های این نشست بود.

 

 

منبع: خبرگزاری ایسنا

              

برچسب ها :

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید