امروز : یکشنبه ۲۵ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۴۹
وحید دستجردی در نشست خبری مطرح کرد:‌

هیأت موسس جبهه نیروهای انقلاب برای خود کیسه ندوخته‌اند

سخنگوی جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی از تلاش این جبهه برای جذب سعید جلیلی جهت پیوستن به این جبهه خبر داد.
هیأت موسس جبهه نیروهای انقلاب برای خود کیسه ندوخته‌اند
چهارشنبه | ۱۳۹۵/۱۲/۰۴ - ۰۹:۳۳ |
کد خبر : ۵۵۶ |
سیاسی

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، مرضیه وحید دستجردی در نشست خبری خود که عصر امروز برگزار شد، ضمن بیان این مطلب گفت:‌ در حال حاضر تمام کاندیداهایی که از سوی مجمع عمومی مطرح شده اند، با ما همراهی دارند جز یک نفر که آن آقای جلیلی است و ما در تلاش برای جذب ایشان هستیم.

وی از برگزاری مجمع عمومی جبهه مردمی نیورهای انقلاب اسلامی در پنج شنبه پنج اسفند در سالن شهر آفتاب خبر داد و افزود:‌ در هفته های اخیر دوبار قصد برگزاری این مجمع را داشتیم اما به دلیل اینکه جمعیت مدعو سه هزار نفر هستند نتوانستیم سالنی با این ظرفیت را هماهنگ کنیم. البته در همین راستا مورد بی مهری‌هایی نیز قرار گرفتیم.

سخنگوی جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی خاطر نشان کرد: این سه هزار نفر منتخب 25 قشر مختلف و نمایندگان پنجاه هزار نفر از افراد مرتبط با جبهه  مردمی نیروهای انقلاب بودند از استان های مختلف هستند که در دو نوبت صبح و بعد از ظهر برگزار می‌شوند.

وی همچنین تصریح کرد: مجمع عموممی در نوبت صبح باید 31 نفر به عنوان اعضای شورای مرکزی نیروهای انقلاب معرفی کند که تا دو شب گذشته این سه هزار نفر افراد مورد نظر خود را برای حضور در این شورای مرکزی اعلام کردند که این کار از طریق یک سامانه مشترک بین افراد ادامه دارد که تاکنون 200 نفر کاندیدا برای حضور در شورای مرکزی معرفی شده اند.

وحید دستجردی در ادامه تصریح کرد: برنامه دوم مجمع عمومی انتخاب کاندیدای مورد نظر برای انتخابات ریاست جمهوری است که تا دو شب گذشته  50 نفر از جانب  این سه هزار نفر معرفی شدند و در نوبت بعد از ظهر جلسه پنجشنبه، انتخاباتی برای نهایی شدن کاندیدای ریاست جمهوری برگزار می‌شود.

وی خاطر نشان کرد: سازوکار انتخاب کاندیدای ریاست جمهوری به این نحو است که در جلسه پنج شنبه ده نفر انتخاب می‌شوند. ‌در مجمع عمومی بعدی پنج نفر و در جلسه سوم نهایتا به یک کاندیدای نهایی خواهیم رسید.

سخنگوی جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی تاکید کرد:‌ این اولین بار در تاریخ انتخابات در کشور است کار از بدنه به بالا انجام می گیرد، ‌بدون اینکه کسانی از حالا در اتاق های در بسته تصمیم گیری کنند، کاملا دموکراتیک و به صورت دستی رای داده می‌شود و هر کس می‌تواند به ده نفر رای دهد و این آرا به صورت الکترونیک شمارش می‌شود.

وحید دستجردی ادامه داد: تا کنون همه تشکل های ارزشی، انقلابی و مردمی که به آن چه اعتقاد  جبهه مردمی برای تشکیل بوده، از این جریان حمایت کردند و ما حمایت علما، ‌روحانیون و بسیاری از شخصیت های سیاسی و فرهنگی و نمایندگان مجلس را داشته ایم. حتی حامیانی اعلام نشده نیز وجود دارند و کاندیداهای مطرح نیز همگی موافق خط مشی جبهه مردمی هستند و از میان کاندیداهای مطرح، فقط آقای جلیلی اعلام حمایت کرده که جبهه مردمی نیروهای انقلاب برای جلب ایشان در تلاش است.

وی همچنین با اشاره به مطرح شدن نام حاجی بابایی به عنوان کاندیدای ریاست جمهوری اظهار کرد: بنای ما این بوده کسانی که قرار است جزو کاندیداها ی مطرح باشند، در هیأت موسس حضور پیدا نکنند و آقای حاجی بابایی نیز در یک ماه گذشته در جلسات هیأت موسس حضور پیدا نکرده و اکنون هیأت موسس ما نه نفره است و همه چیز طبق نظر مجمع عمومی خواهد بود چرا که طبق اساس نامه جبهه هیأت موسس امکان استعفا دارد.

وحید دستجردی خاطر نشان کرد: این هیأت موسس فقط سوئیچ این جریان را روشن کرد و شاید این هم فرایند منحصر به فردی است که برای حضور در شورای مرکزی خود را در معرض رای قرار می دهد و 31 نفر عضو شورای مرکزی کسانی هستند که بالاترین رای را از سوی مجمع عمومی داشته باشند و در ادامه کار شورای مرکزی مسئولیت راهبردی جبهه را به عهده دارد.پس از آن نیز بعد از یک سال مجددا برای شورای مرکزی دیگری رای گیری می‌شود.

سخنگوی جبهه مردمی نیروهای انقلاب در خصوص برنامه این جبهه برای بهبود شاخص شفافیت در کشور گفت:‌ این جبهه یک تشکیلات است که دو هدف ایجاد اتحاد و وحدت و ایجاد تشکیلات فراگیر در کشور و همچنین ورود  در مسائل مهمی همچون انتخابات را دنبال می‌کند و کسانی که در این جبهه حضور دارند دارای تخصص های مختلف و زیادی هستند که شاید یکی از مهمترین مسائل ، مسائل اقتصادی است که جبهه حتما باید در این زمینه برنامه داشته باشد اما برنامه ، برنامه ارائه شده توسط کاندیداها است که در جلسات و مجامع آینده این برنامه ها مورد بررسی قرار می گیرند.

وی خاطر نشان کرد: نکته قابل توجه این است که برای شفافیت باید به سمت الکترونیکی شدن پیش برویم. زمانی شعار دولت ایجاد دولت الکترونیک بود اما امروز حرفی از الکترونیکی شدن و اتوماسیون نمی‌شنویم.

وحید دستجردی با اعلام کاندیداتوری بقایی برای انتخابات ریاست جمهوری اظهار کرد:  اسم ایشان جز پنجاه نفره مطرح شده از سوی سه هزار نفر عضو مجمع عمومی نیست و کاندیداهای ما افرادی هستند که توسط این افراد معرفی شده و رای بیاورند.

این فعال سیاسی اصولگرا یادآور شد: دانشجویان دانش آموزان وجوانان زیادی تاکنون از اعضای جبهه مردمی نیروی انقلاب شده اند و بنای ما از ابتدا این بوده که اعضای جبهه را 30 درصد از خانم ها و 40 درصد از جوانان تشکیل دهند. شاید هنوز آن ارتباط نزدیک و تنگاتنگ به وجود نیامد اما ان‌شاء‌الله در مجامع آینده این اتفاق زودتر بیفتد و دوستان ما حضور بیشتری در دانشگاه ها داشته باشند.

وی همچنین اهمیت مسائل فرهنگی برای جبهه مردمی ، نیروهای انقلاب را مورد تاکید قرار داد.

وحید دستجردی در خصوص نحوه معرفی کاندیدای واحد از سوی جبهه مردمی نیروهای انقلاب برای انتخابات ریاست جمهوری گفت: این اولین بار خواهد بود که کاندیدای واحدی معرفی می‌شود و باید تیم خود را نیز معرفی کند. مردم نیز با توجه به برنامه های ارائه شده از سوی کاندیدا و تیم همراه و میزان شفافیت آن تصمیم خواهد گرفت.

این فعال سیاسی یادآور شد:  ممکن است در زمان ثبت نام چند نفر از سوی جبهه حضور پیدا کنند و حتی در زمان مناظرات و تبلیغات نیز حضور داشته باشند اما نهایتا با جمع بندی تمام عملکرد افراد ، یک نفر در معرض انتخاب نهایی قرار می گیرد.

وی همچنین تصریح کرد: حجت‌الاسلام و المسلمین رئیسی نیز جزو اسامی مطرح شده در بین 50 نفر کاندیدا هستند اما باید با ایشان صحبت شود ، نام آقای قالیباف نیز مطرح است و ایشان همکاری  و حمایت خود را اعلام کرده است.

سخنگوی جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی خاطر نشان کرد: اعضای هیأت موسس برای خود کیسه ندوخته‌اند و ادعایی برای ریاست ندارند. تاکنون نیز هیچ درگیری  نداشته اند با این که تاکنون نامهربانی های زیادی دیده ایم و تیرهای زیادی به سمت جبهه پرتاب شده و مورد نقد و تهمت و افترا قرار گرفته ایم اما روال ما فقط همزبانی و همدلی  است. بنابراین تاکنون یک بار هم به این سخنان پاسخ داده نشده ، بنای ما تعامل است.

وحید دستجردی همچنین از نظر مثبت آیت‌الله مصباح یزدی و جبهه پایداری نسبت به جبهه مردمی نیروهای انقلاب خبر داد.

 

 

 

منبع: خبرگزاری ایسنا

                

برچسب ها :

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید