امروز : جمعه ۲۸ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۲۶
رئیس ستاد انتخابات جبهه پیشرفت وعدالت :

ورود به انتخابات اولویت قالیباف نیست

ورود به انتخابات اولویت قالیباف نیست
چهارشنبه | ۱۳۹۵/۱۰/۱۵ - ۱۱:۳۴ |
کد خبر : ۳۲۱ |
سیاسی

رئیس ستاد انتخابات جبهه پیشرفت وعدالت ایران اسلامی گفت:اگر قالیباف به انتخابات ورود پیدا کند به درخواست نیروهای انقلاب است اما بر اساس شخصی و شخصیتی اولویت شهردار تهران عدم ورود به صحنه انتخابات است.

علی دورانی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی ایلنا با اشاره به فعالیت‌های انتخاباتی جبهه پیشرفت و عدالت ایران اسلامی، گفت: ستادهای انتخاباتی این جبهه فعالیت خود را آغاز کرده و اکنون در دو محور اصلی تعیین مصادیق و راه‌اندازی ستاد‌ها فعالیت می‌کند. 

راه اندازی ستادهای ۲۲ گانه تهران جبهه پیشرفت و عدالت

رئیس ستاد انتخابات جبهه پیشرفت وعدالت ایران اسلامی، افزود: در حال حاضر بر روی کلان شهر تهران تمرکز شده و اولین اقدام راه اندازی ستادهای ۲۲ گانه تهران را مدنظر دارد. محور دوم، فعالیت تعیین مصادیقی است که مورد حمایت جبهه قرار می‌گیرند و در این راستا لایه‌های اجتماعی متصل به جبهه خود را معرفی می‌کنیم. 

او یادآور شد: اکنون به یک لیست حداکثری رسیده‌ایم که چند برابر ظرفیت است و در مراحل بعدی به طور طبیعی با بررسی و تطبیق اسامی با مولفه‌های مورد نظر به ۲۱ نفر تقلیل می‌یابد تا بتوانیم در موعد مقرر لیست نهایی را معرفی کنیم. 

دورانی زمان معرفی مصادیق را بسته به شرایط دانست و گفت: با توجه به عدم محدودیت زمانی برای رسیدن به لیست نهایی بازه زمانی مشخص نشده است. 

شاخصهای انتخاباتی جبهه پیشرفت و عدالت

رئیس ستاد انتخابات جبهه پیشرفت و عدالت ایران اسلامی با اشاره به شاخص‌های مد نظر این جبهه برای گزینش افراد، بیان کرد: انقلابی بودن و اعتقاد به فعالیت انقلابی و جهادی حائز اهمیت است و همچنین توانمندی و تسلط در حوزه کاری، مقبولیت اجتماعی در افکار عمومی، متخصص بودن در حوزه شهری و آگاهی به جغرافیای سیاسی مواردی است که مورد توجه قرار دارد. 

او ادامه داد: نگاه ما سیاسی نیست اما باتوجه به اینکه شورای شهر وظیفه انتخاب شهردار را دارد، تخصص در امور شهری و آگاهی به جغرافیای سیاسی حائز اهمیت است. 

تمرکز بر روی انتخابات شورای شهر تهران

دورانی با بیان اینکه اکنون تمرکز ما برروی انتخابات شورای شهر تهران است اما به طور طبیعی در استان‌ها حساسیت لازم را خواهیم داشت و در حال رصد فعالیت‌ها هستیم، ‌گفت: برای انتخابات ریاست جمهوری هم در حال بررسی بوده و زمانی که فعالیت‌های رسمی انتخاباتی آغاز شود دراین زمینه اظهار نظر خواهیم کرد و طبیعی است تشکل‌های سیاسی نسبت به همه انتخابات‌ها حساسیت داشته باشند و این یک وظیفه ذاتی است. 

او در پاسخ به اینکه چه گزینه‌‌هایی برای انتخابات ریاست جمهوری مدنظر و در حال بررسی است، گفت: اکنون درحال رصد وضعیت هستیم که بخشی در مورد گزینه نهایی جبهه پیشرفت و عدالت است که در فرصت لازم نتیجه بررسی را اعلام می‌شود. 

رئیس ستاد انتخابات جبهه پیشرفت و عدالت درباره اینکه آیا این تشکل رایزنی با احزاب دیگر دارد یا به صورت مستقل وارد انتخابات می‌شوند، گفت: با تشکل‌های همسو رایزنی خواهیم داشت و مدل انتخاباتی مورد نظر این است که بتوانیم بیشترین رایزنی و هماهنگی را داشته باشیم تا لیست کاملی به مردم معرفی کنیم. 

او درباره فعالیت‌های اخیر قالیباف و احتمال کاندیداتوری او در انتخابات ریاست جمهوری بیان کرد: قالیباف در دوره‌های گذشته انتخابات هم هر وقت ورودی به عرصه سیاسی داشت بر اساس قدرت نبوده بلکه در جهت تشخیص نیروهای انقلاب وارد عرصه انتخابات شده و طبیعی است در این دور هم فارغ از این مسئله نخواهد بود و جایگاه ایشان تغییری نکرده است. 

از قالیباف حمایت می‌کنیم 

دورانی با بیان اینکه اولویت قالیباف ورود به انتخابات نیست، تاکید کرد: اگر نیروهای انقلاب تشخیص دهند و تاکید برای ورود شهردار تهران به انتخابات ریاست جمهوری داشته باشند در شرایطی که نیروهای دیگر نتوانند ورود کنند قالیباف موظف است به این عرصه وارد شود. 

او در ادامه افزود: اگر قالیباف به انتخابات ورود پیدا کند به درخواست نیروهای انقلاب است اما بر اساس نظر شخصی، اولویت شهردار تهران عدم ورود به صحنه انتخابات است. 

رئیس ستاد انتخابات جبهه پیشرفت و عدالت با بیان اینکه در صورت ورود قالیباف به انتخابات از او حمایت می‌کنیم، افزود: درست است که پیشرفت و عدالت ارتباط تشکیلاتی با قالیباف ندارد اما او به عنوان پدر معنوی این جبهه است و سعی می‌کنیم گفتمان او را در جامعه ترویج و پیگیری کنیم.

                

برچسب ها :

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید