امروز : سه شنبه ۰۱ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۵۹

مقیمی خبر داد: تشکیل ستاد انتخابات کشور از اوایل دی

قائم مقام وزیر کشور گفت: ستاد انتخابات کشور از اوایل دی‌ماه و با صدور احکام مرتبط با معاونان و سازمان‌های وزارت کشور از سوی مقام عالی وزارت، تشکیل می‌شود.
مقیمی خبر داد: تشکیل ستاد انتخابات کشور از اوایل دی
چهارشنبه | ۱۳۹۵/۰۹/۲۴ - ۲۲:۲۰ |
کد خبر : ۲۶۰ |
سیاسی

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، محمدحسین مقیمی در گفت‌وگویی تلویزیونی افزود: تا کنون تمام موضوعات طبق برنامه زمانبندی انجام شده و در هیچ موضوعی عقب نیستیم.


  مقیمیبا اشاره به برگزاری انتخابات ریاست جمهوری، شوراهای اسلامی شهر و روستا و میان دوره‌ای مجلس شورای اسلامی یادآور شد: براساس برنامه زمانبندی، هرجا که نیاز به هماهنگی با شورای نگهبان یا مجلس بوده، اقدامات لازم انجام شده است.

وی با اشاره به تهدیدات بویژه تهدیدات زیستی و سایبری تصریح کرد: باید توجه کنیم که اگر کسی قصد تهدید یا تخریب داشته باشد، چه دشمن خارجی و چه افرادی از داخل، با اجرای پدافند غیرعامل آنقدر هزینه‌شان بالا برود که از انجام آن کار، منصرف شوند.


مقیمی به تاکیدات رهبر معظم انقلاب در زمینه پدافند غیرعامل اشاره و اضافه کرد: در سال 1382 که سیاست‌های کلی پدافند غیرعامل به تایید رهبری رسید. موضوعات آن ابلاغ شد و در استان‌ها شورای پدافند غیرعامل به ریاست استانداران آغاز به کار کرد. پدافند غیرعامل برای شریان‌های حیاتی است که باید از امکانات محافظت شود و باید امنیت ملی به گونه‌ای باشد که از سرمایه‌گذاری‌هایی که انجام می‌دهیم، بتوانیم در هر شرایطی استفاده کنیم.


قائم مقام وزیر کشور در بخش دیگری از سخنانش افزود: دولت تدبیر و امید در آغاز به کار، مطالعه بسیار قوی از طریق دانشگاهیان و متخصصان درباره آسیب‌های اجتماعی کشور انجام داد که نتایج تجزیه و تحلیل شده ، بسیار تکان دهنده بود.


مقیمی با بیان اینکه نتایج این اقدامات به مقام معظم رهبری و بخش های مربوطه ارائه شد افزود: جلساتی در محضر مقام معظم رهبری تشکیل شد که معظم له تاکید کردند باید کارهای مهمی انجام شود و ضرورت کاهش آسیب‌های اجتماعی به عنوان یک دستور، از سوی ایشان صادر شد. هم اکنون شورای اجتماعی در وزارت کشور ایجاد شده که این شورا، مسائل اجتماعی و تکالیفی که برای سازمان‌ها و دستگاه‌ها مشخص شده را پیگیری و رصد می کند.


وی با بیان اینکه تمامی نهادها عزم خود را برای رفع مسائل اجتماعی جزم کرده اند، ابراز امیدواری کرد که با توجه به وارد شدن همه سازمان‌ها و دستگاه‌ها و با مشارکت مردم، آسیب‌های اجتماعی در جامعه کاهش یافته و کنترل یابد.


مقیمی خاطرنشان کرد: پنج محوری که توسط وزیر کشور در همایش استانداران مطرح شد، مسائل اجتماعی و اقتصاد مقاومتی از جمله این محورها بوده است.

مقیمی با اشاره به نامگذاری امسال به عنوان اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل گفت: معاون اول رئیس جمهوری، مدیریت ستاد اقتصاد مقاومتی را برعهده دارد و در استان‌ها این وظیفه، بر عهده استانداران گذاشته شده است. در 31 استان کشور، جلسات ستادهای اقتصاد مقاومتی با دستگاه‌های اجرایی به طور منظم تشکیل و در راستای تحقق این راهبرد مهم، حدود یکصد وظیفه وزیران به مدیران کل استانی تفویض می‌شود.


مقیمی اقتصاد مقاومتی را مقاومت در مقابل تکانه‌های عظیم و سنگین توصیف و بیان کرد: باید فشارها ، کمترین اثر را داشته باشد و اکنون شرایطی فراهم است که کار بزرگی در کشور انجام شود اما تا رسیدن به اهدافی که دنبال می کنیم، فاصله داریم.

              

برچسب ها :

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید