کورتز ۳۰ ساله می‌خواهد جوانترین صدراعظم اتریش شود

"سباستین کورتز" وزیر خارجه اتریش که تنها ۳۰ سال دارد؛ می‌خواهد صدر اعظم اتریش شود و به کشورش جایگاه قویتری در جهان ارائه کند.
کورتز ۳۰ ساله می‌خواهد جوانترین صدراعظم اتریش شود
دوشنبه | ۱۳۹۶/۰۵/۳۰ - ۱۴:۴۹ |
کد خبر : ۲۴۱۵ |
سیاسی

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، سباستین کورتز، وزیر خارجه اتریش، در گفت‌وگو با روزنامه آلمانی ولت آم زونتاگ اعلام کرد، وی به دنبال پیروزی در انتخابات ماه اکتبر اتریش برای دستیابی به صدراعظمی است.

چندی قبل مهم‌ترین احزاب سیاسی در پارلمان اتریش توافق کردند تا در ۱۵ اکتبر سال جاری میلادی انتخابات زودهنگام برگزار کنند.

کورتز در سن ۲۷ سالگی کار خود را در سمت وزیر امور خارجه جدید اتریش شروع کرد. وی پیش از این نیز وزیر مشاور در امور ادغام بود. از سباستین کورتز به عنوان ستاره رو به صعود در عرصه سیاست اتریش یاد شده است.

او تاکید کرد: من می‌خواهم عضو جریان شکستن سیستم منسوخ باشم.

وی در ادامه اظهاراتش از تمایل خود برای کمک به چگونگی مدیریت پناهجویان و مبارزه با فقر سخن گفت.

کورتز با تاکید بر اینکه مهاجرت اقتصادی به اتحادیه اروپا باید متوقف شود، گفت: من می‌خواهم مهاجرت غیرقابل‌ کنترل و غیرقانونی را متوقف کنم. در عین حال خواستار حمایت کامل از کشورهای در حال توسعه در جهان هستم. هم چنین می‌خواهم راه‌های قانونی برای مهاجرت به اروپا ایجاد شود.

وزیر امور خارجه اتریش در بخش دیگری از این گفت‌وگو درباره مواضع رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهور ترکیه درمورد کشورهای دیگر از جمله آلمان گفت: من دخالت اردوغان در امور داخلی آلمان و کشورهای دیگر را رد می‌کنم.

وی درباره موضع اتحادیه اروپا در قبال ترکیه گفت: بسیاری از کشورهای عضو اتحادیه اروپا و حتی کمیسیون این اتحادیه در ابتدای آغاز پاکسازی‌ها امیدوار بودند که شرایط در ترکیه بهبود یابد اما بسیاری از آنها اکنون موضع خود را تغییر داده‌اند. ترکیه یک کشور مهم همسایه است. باید در صورت لزوم گاهی با این کشور همکاری کرد.

وزیر امور خارجه اتریش ادامه داد: باید مذاکرات اتحادیه اروپا و ترکیه به تعلیق در آید. پایه و اساس مذاکرات با ترکیه دموکراسی و حقوق بشر است اما چنین مسائلی دیگر از ریشه وجود ندارد.

              

برچسب ها :

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید