امروز : شنبه ۰۹ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۰۳:۲۰
اختصاصی /

مطهری در جمع خبرنگاران: معرفی نکردن کابینه جناحی نکته مثبتی برای روحانی است

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در خصوص احتمال رای نیاوردن وزاری پیشنهادی، گفت: در خصوص ۲ وزیر معرفی شده امکان رای نیاوردن وجود دارد.
مطهری در جمع خبرنگاران: معرفی نکردن کابینه جناحی نکته مثبتی برای روحانی است
یکشنبه | ۱۳۹۶/۰۵/۲۲ - ۱۴:۵۴ |
کد خبر : ۲۳۵۱ |
سیاسی

به گزارش  خبرنگار پارلمانی پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، علی مطهری در حاشیه نشست علنی امروز (یکشنبه، 22 مردادماه) مجلس شورای اسلامی، در جمع خبرنگاران پیرامون فضای رایزنی وزرا در مجلس، اظهار داشت: صبح تا عصر جلسات فراکسیون‌ها، کمیسیون‌ها و جلسات خصوصی برگزار می‌شود و نمایندگان در حال بررسی هستند تا در روز رای اعتماد درست تصمیم بگیرند.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی در خصوص اینکه مشکلات اقتصادی در کشور وجود دارد، بیان کرد: نمایندگان برنامه‌ها را از وزرای اقتصادی می‌گیرند و بررسی می‌کنند تا مشخص شود که این وزرا توانایی حل این مشکلات را دارند یا خیر؟ روندی که در حال حاضر طی می شود، روند خوبی است.

مطهری با بیان نظر خود در خصوص کابینه معرفی شده دولت دوازدهم، متذکر شد: در مجموع نظر من نسبت به کابینه خوب است و رای آوردن وزرای پیشنهادی به نظر نمایندگان بستگی دارد.

وی در پاسخ به این سوال که آیا این کابینه می‌تواند برنامه‌های رئیس جمهور را محقق کند؟، افزود: این موضوع به مدیریت خود رئیس جمهور بستگی دارد و اگر رئیس جمهور این اراده را داشته باشد که به وعده‌هایش عمل کند، می‌تواند برنامه‌ها را محقق کند، زیرا وزرا نقش درجه دوم را دارند.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اگر رئیس جمهور اراده انجام وعده هایی که داده را داشته باشد، به نظر من این توان را دارد و با همین کابینه می‌تواند وعده هایش را انجام دهد.

مطهری در خصوص احتمال رای نیاوردن وزاری پیشنهادی، متذکر شد: در خصوص 2 وزیر معرفی شده امکان افتادن وجود دارد.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در خصوص چینش سیاسی کابینه دوازدهم، گفت: چینش سیاسی کابینه به لحاظ خاستگاه سیاسی آنان خوب است و از اصولگرایان و اصلاح طلبان در کابینه هستند و این موضوع نشان می دهد که تعصب گروهی و جناحی وجود نداشته است. هیچ وقت دو طرف نیز راضی نیستند و همین که کابینه جناحی نیست برای آقای روحانی نکته مثبتی است.

              

برچسب ها :

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید