امروز : شنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۲۸
حاجی بابایی:

ادامه راه فراکسیون ولایت امکان پذیر نبود/ جدایی فراکسیون نمایندگان ولایی در آستانه معرفی کابینه جدید پیام دارد

رئیس فراکسیون نمایندگان ولایی گفت: جدایی فراکسیون نمایندگان ولایی از فراکسیون ولایت در آستانه معرفی کابینه جدید دارای پیام است.
ادامه راه فراکسیون ولایت امکان پذیر نبود/ جدایی فراکسیون نمایندگان ولایی در آستانه معرفی کابینه جدید پیام دارد
یکشنبه | ۱۳۹۶/۰۴/۱۸ - ۱۲:۲۱ |
کد خبر : ۲۲۱۸ |
سیاسی

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، حمیدرضا حاجی بابایی ، در خصوص تشریح هدف فراکسیون نمایندگان ولایی از تصمیم گیری برای جدایی از فراکسیون ولایت، اظهار داشت: در سال اول مجلس دهم فراکسیونی را تحت عنوان "ولایت" ، جهت پیگیری اهداف راه اندازی کردیم تا تبدیل به اکثریت شویم، اما در ادامه متوجه شدیم که ادامه این راه امکان پذیر نیست.

در قضیه معرفی 3 وزیر، دقیقا برعکس نظر فراکسیون نمایندگان ولایی، تصمیم گیری شد

رئیس فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی با ابراز نارضایتی از عملکرد فراکسیون ولایت، بیان کرد: با وجود اینکه فراکسیون ولایت در اکثریت است اما در تصمیم گیری‌های گوناگون که اتخاذ می‌شود، رای لازم را در صحن کسب نمی‌کنیم، برای مثال در قضیه معرفی 3 وزیر، دقیقا برعکس نظر فراکسیون نمایندگان ولایی، تصمیم گیری شد.

وی با بیان اینکه باید پاسخگوی تصمیم‌گیری‌هایمان به جامعه باشیم، افزود: رای تعدادی از اعضای فراکسیون ولایت، با اعضای فراکسیون نمایندگان ولایی همراه نیست و به همین جهت باید پاسخگوی تصمیماتی باشیم که راضی به آن‌ها نیستیم.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه حق طبیعی دوستان ما این است که تحت عنوان فراکسیون مستقلین یا هر عنوان دیگری، اظهار نظر کنند، ادامه داد: اعضای فراکسیون نمایندگان ولایی به دنبال این هستند که موافقت‌ها و مخالفت‌های خود را شفاف بیان کنند و به جامعه به صورت شفاف پاسخ دهند که این موضوع با فراکسیونی به نام ولایت، امکان پذیر نبود.

حاجی بابایی گفت: برای رسیدن به این هدف، شورای مرکزی فراکسیون نمایندگان ولایی جلسه‌ای را تشکیل داد و با اجماع اعضای مجمع فراکسیون به این نتیجه رسیدیم که فراکسیون نمایندگان ولایی با اعلام تعداد خود به جامعه، برنامه‌ها را پیگیری کنیم.

رئیس فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی ضمن تاکید بر لزوم شفافیت فراکسیون‌های مجلس، اظهار داشت: دکتر عارف رئیس فراکسیون امید نیز گفتند، ما هم به دنبال این هستیم تا برای جامعه مشخص شود چه کسانی و چه تعدادی از نمایندگان عضو فراکسیون ما هستند.

وی با بیان اینکه مردم مطابق اندیشه ای که دارند رای می دهند و خواسته‌هایی از نمایندگان خود دارند، افزود: برای شفافیت در تصمیم گیری‌ها و پاسخگویی به مردم این تصمیم را اتخاذ کردیم زیرا نیاز بود در مجلس چنین تحرکی داشته باشیم و با قدرت کار خود را شروع کرده‌‎ایم.

روایتی از لغو جلسه فراکسیون نمایندگان ولایی برای بررسی وضعیت 3 وزیر

این نماینده مجلس دهم با بیان اینکه واقعا تصمیم گیری برای ما سخت بود و نمی دانستیم چه کاری باید انجام دهیم، گفت: در جلسه برای بررسی وضعیت 3 وزیر پیشنهادی، جلسه‌ای را در فراکسیون نمایندگان ولایی تشکل دادیم ولی همان لحظه از فراکسیون ولایت درخواست جلسه شد که ما نیز جلسه فراکسیون نمایندگان ولایی را تعطیل کردیم و به ولایت رفتیم ولی در آنجا تصمیمی گرفته شد که ما راضی نبودیم.

حاجی بابایی با بیان اینکه مردم با این شرایط هم از ما پاسخ می‌خواستند ولی چه جوابی باید می دادیم، گفت: تصمیم گیری ما برای استقلال از فراکسیون ولایت سبب می‌شود تا خودمان تصمیم بگیریم، البته تعامل عالی با فراکسیون‌های دیگر خواهیم داشت و در مسائل گوناگون براساس فرمول تعیین شده تعامل خواهیم کرد.

وی با ابراز نارضایتی از شرایط حاکم در فراکسیون ولایت، گفت: اینکه تصمیم گیری در میانه راه تغییر کند برای ما سخت بود و ضمن احترام به نمایندگان، کمیته‌های کاری، نظارتی و کارآمدی را تشکیل می‌دهیم و امیدواریم فراکسیون نمایندگان ولایی در مسیر کارآمدی مجلس کمک کننده باشد، زیرا مردم در زمینه اشتغال، اقتصاد و نظارت انتقاداتی دارند و امیدواریم بتوانیم کاری مثبتی را انجام دهیم.

نحوه تعامل با دولت در فراکسیون ولایت برای ما مشخص نبود

رئیس فراکسیون نمایندگان ولایی با بیان اینکه اقدام جدید فراکسیون نمیاندگان ولایی در آستانه معرفی کابینه جدید پیام خاص خود را دارد، گفت: اگر قرار است با دولت تعامل کنیم به دولت کمک می‌کنیم ولی تا پیش از این در تعامل با دولت دخالتی نداشتیم و نمی دانستیم چه کسی با دولت صحبت کرده و برای چه صحبت می‌کند ولی در شرایط جدید از فراکسیون نمایندگان ولایی تعدادی برای تعامل و گفت‌وگو با دولت مشخص می‌شوند.

تعداد اعضای فراکسیون نمایندگان ولایی اعلام می شود

رئیس فراکسیون نمایندگان ولایی با بیان اینکه اسم فراکسیون تغییر نمی‌کند و فراکسیون نمایندگان ولایی باقی می‌ماند، گفت: بعد از اعلام تصمیم برای استقلال از فراکسیون ولایت، نمایندگان زیادی درخواست اضافه شدن داده‌اند که بعد از طی یک مدت مشخص، تعداد اعضای فراکسیون نمایندگان ولایی اعلام می‌شود./

                

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید