امروز : شنبه ۰۹ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۰۴:۰۱

حاضری: ترکیب کابینه با انتخاب مردم در انتخابات ۹۴ و ۹۶ سازگار باشد

یک عضو شورای مرکزی انجمن اسلامی مدرسین دانشگاه‌ها با اشاره به اینکه وزرای دولت دوازدهم باید خود را جزء کابینه‌ای بدانند که براساس مطالبات مردم در انتخابات 96 تشکیل شده است، گفت: کسی که خود را با رویکرد مردم همساز نداند نمی تواند فرد مناسبی برای کابینه دوازدهم باشد.
حاضری: ترکیب کابینه با انتخاب مردم در انتخابات 94 و 96 سازگار باشد
جمعه | ۱۳۹۶/۰۴/۱۶ - ۱۹:۰۱ |
کد خبر : ۲۲۰۰ |
سیاسی

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، علی محمد حاضری، با بیان اینکه کابینه دوازدهم باید متناسب با دو انتخابات سال 94 و 96 فهمیده شود، اظهار کرد: مجلس نهم رویکرد تقابلی با دولت تدبیر و امید داشت اما مردم در انتخابات سال 94 به افرادی رای دادند که نگاه حمایتی و همراه با دولت داشتند.

وی در ادامه خاطر نشان کرد: مردم در انتخابات 96 نیز با رای خود به حسن روحانی به صورت روشنی رویکرد خود را برای اداره کشور بیان کردند. بنابراین پیام مردم و خواسته آنها باید اثر خود را در چینش کابینه و معرفی وزرای پیشنهادی به مجلس دهم نشان دهد.

این فعال سیاسی با بیان اینکه  دیگر نباید دغدغه ها و ملاحظات مجلس نهم در چینش کابینه مدنظر باشد افزود: ترکیب کابینه باید با انتخاب مردم در سال 94 و 96 سازگار باشد  و دولت باید از ظرفیت مجلس دهم به خوبی استفاده کند.

حاضری همچنین در مورد به کارگیری زنان در کابینه دوازدهم گفت: استفاده از زنان در کابینه می تواند یک ضرورت سمبلیک باشد که نشان دهد دولت به موقعیت زنان توجه دارد. از سویی اصل این موضوع که باید غفلت های تاریخی در استفاده از ظرفیت زنان را با اولویت دادن به زنان جبران کنیم، وجود دارد. اما حمایت از زنان صرفا در سپردن مسئولیت یک وزارتخانه به آنها نیست. شاید رویکرد مناسبتر این باشد که دولت از ظرفیت زنان در بدنه کارشناسی سازمانها ووزارتخانه ها استفاده کند و راه را برای ارتقای شایستگی ها و توانمندی‌هایشان باز کند تا زنان آماده پذیرش مسئولیت وزارتخانه ها را به دست بیاورند.

وی در پایان یادآور شد: وزاری کابینه دولت دوازدهم باید با تجربه بوده، شجاعت در موضع گیری در حوزه مسئولیت خود داشته باشند. از حوزه کاری خود شناخت کارشناسی داشته و توانایی جذب نیروهای کارآمد، متخصص وصاحب نظر و همچنین روحیه کار جمعی داشته و به خرد جمعی معتقد باشند.

              

برچسب ها :

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید