تازه‌ترین نظرسنجی‌ها نشان می‌دهند؛

فاصله یک درصدی مرکل با سوسیال دموکرات‌ها

در حالی که هفت ماه به انتخابات حیاتی فدرال در آلمان باقی مانده است حزب سوسیال دموکرات چپ میانه آلمان در یک درصدی حزب محافظه کار صدراعظم این کشور قرار گرفته است.
فاصله یک درصدی مرکل با سوسیال دموکرات‌ها
یکشنبه | ۱۳۹۵/۱۱/۲۴ - ۱۶:۲۹ |
کد خبر : ۴۹۲ |
بین الملل
 

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، به نقل از خبرگزاری رویترز، حزب سوسیال دموکرات شریک دوم ائتلاف آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان براساس جدیدترین نظرسنجی‌ها توانسته است ۳۲ درصد آراء را به خود اختصاص دهد که نسبت به هفته گذشته سه درصد رشد داشته است.

این آمار بهترین آمار سوسیال دموکرات‌ها از آوریل سال ۲۰۰۶ بوده است. این در حالی است که حمایت از محافظه کاران مرکل روی ۳۳ درصد ثابت مانده است.

به نظر می‌رسد حزب سوسیال دموکرات آلمان با انتخاب مارتین شولتز، رئیس سابق پارلمان اروپا به عنوان رهبر جدید خود و کاندیدای این حزب برای سمت صدراعظمی جان تازه‌ای گرفته است.

علت دیگر بهبود آرای این حزب، وعده‌های آن مبنی بر افزایش سرمایه گذاری و به چالش کشیدن سیاست پناهجویان دولت مرکل است. در این میان حزب ضد مهاجرتی در پوپولیست آلترناتیو برای آلمان نیز توانسته ۱۰ درصد این آراء را به خود اختصاص دهد.

در رای گیری مستقیم براساس این نظرسنجی شولتز خواهد توانست با کسب ۴۶ درصد مقابل ۴۰ درصد مرکل را شکست دهد.

نظرسنجی هفته گذشته نیز نشان داد، حزب سوسیال دموکرات آلمان قادر خواهد بود دموکرات‌های مسیحی مرکل و ائتلاف وی را شکست دهد.

 

                

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید