امروز : شنبه ۰۲ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۲۷
دبیر سابق روزنامه نیویورک تایمز؛

آینده ایران به وضعیت انتخابات ریاست جمهوری وابسته است

به گفته یک کارشناس امور خاورمیانه، دونالد ترامپ که بارها توافق هسته‌ای را بدترین توافق تاریخ خوانده است ممکن است در نهایت از این توافق حمایت کند.
آینده ایران به وضعیت انتخابات ریاست جمهوری وابسته است
پنج شنبه | ۱۳۹۵/۱۱/۱۴ - ۱۰:۱۳ |
کد خبر : ۴۵۰ |
بین الملل

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، به نقل از روزنامه هندی «هندوستان تایمز» رابرت ورث دبیر سابق بخش بیروت در روزنامه نیویورک تایمز در این باره گفته هنوز هیچ چیز روشن نیست؛ اما ترامپ که بارها توافق هسته‌ای را توافقی بد خوانده ممکن است علی رغم اظهاراتش این توافق را لغو نکند و سعی کند از فرصت‌های اقتصادی به وجود آمده در اثر این توافق استفاده کند. به هرحال در نهایت او یک کاسب است.

با اینکه ترامپ اولویت درجه اول خود را لغو برجام خوانده بود اما همچنان حمایت‌های قوی از این توافق از سوی تعداد کثیری از اندیشمندان آمریکایی از جمله برخی دانشمندان هسته‌ای، مشاوران سابق کاخ سفید و سران بزرگترین جامعه دانشمندان جهان صورت می‌گیرد. این اندیشمندان اخیرا در نامه‌ای به ترامپ از او خواسته‌اند که این «دارایی استراتژیک آمریکا» را حفظ کند؛ در غیر این صورت ایران به کشوری با بمب اتم تبدیل خواهد شد.

در مورد ایران نیز ورث مدعی شده که امیدهای کمی برای اصلاحات در این کشور بعد از درگذشت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی که از شخصیت‌های میانه‌رو ایران بود، وجود دارد. 

او همچنین تاکید کرده که این رویه هم بستگی مستقیمی به اجرای توافق هسته‌ای دارد. حتی در ایران نیز تردید‌های زیادی درباره برجام وجود دارد و اینکه اروپا و آمریکا به طور کامل تعهداتشان را اجرا نمی‌کنند و علیرغم وعده‌های آنها سرمایه‌گذاری‌ها چشم‌گیر نبوده است.

در این گزارش همچنین گفته شده ایران در آستانه انتخابات ریاست جمهوری است و به گفته این کارشناس خاورمیانه وضعیت آینده ایران به وضعیت انتخابات ریاست جمهوری وابسته است.

 

 

 

 

منبع: خبرگزاری ایلنا

 

 

 

                

برچسب ها :

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید