امروز : چهارشنبه ۳۱ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۲۳:۰۸

راست‌های افراطی مجارستان حزب سیاسی جدید تشکیل دادند

صدها تن از حامیان جناح راست مجارستان برای تشکیل جنبش سیاسی جدیدی در بوداپست گرد هم آمدند و امید دارند که در انتخابات پارلمانی سال آتی میلادی با دستورکاری که آشکارا حاوی نژادپرستی است، شرکت کنند.
راست‌های افراطی مجارستان حزب سیاسی جدید تشکیل دادند
یکشنبه | ۱۳۹۶/۰۴/۱۸ - ۱۱:۵۸ |
کد خبر : ۲۲۱۳ |
بین الملل

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، به نوشته روزنامه گاردین، اصلی‌ترین حزب اپوزیسیون مجارستان موسوم به "جوبیک" از ریشه‌های راست افراطی فاصله گرفته و مواضع میانه‌روتر به خود گرفته است. همین امر فضا را برای یک ابتکارعمل جدید راست افراطی باز کرده است.

سه گروه در یک راهپیمایی با عنوان "به اهتزاز درآوردن پرچم راست افراطی" شرکت کردند و امید دارند که در انتخابات پارلمانی ۲۰۱۸ شرکت کنند. این جنبش جدید موسوم به "جبر و اراده" (Force and Determination)  بیش از هر سازمان دیگری که از زمان سقوط کمونیسم به دنبال کسب یک نقش سیاسی جدی بوده، افراطی است و علنا از زبانی نژادپرستانه برای مخالفت با لیبرالیسم و مهاجرت استفاده می‌کند.

یکی از رهبران این جنبش به حاضران در این راهپیمایی که اکثرا مردان تنومند سیاهپوش و تتو کرده بودند، گفت: با توجه به تهدید اقلیت‌ها و هجوم میلیون‌ها مهاجر، اروپا مورد سوءاستفاده قرار گرفته است. ده‌ها میلیون تن به جمعیت عرب‌ها، آفریقایی‌ها و کولی‌ها افزوده شده و آنها زمانی که متوجه شوند قدرت بدون توجه به اهمیت جمعیتی آنها اعمال شده، آن را تحمل نخواهند کرد. جامعه قومی ما باید در درجه اول قرار بگیرد... هیچ گونه تساوی وجود ندارد.

یکی دیگر از رهبران جنبش مذکور گفت: من آگاهی نژادی دارم. افتخار می‌کنم که یک اروپایی سفید پوست هستم و این حق را دارم که از آن دفاع کنم. ما علیه لیبرالیسم اعلام جنگ می‌کنیم. آنها دشمن اصلی ما هستند و هر کاری لازم باشد برای تخریب ایده‌آل‌های آنها در جامعه‌ خودمان انجام می‌دهیم... این مردم ملیت و آگاهی نژادی خودشان را از دست دادند.  

پس از سخنان این رهبر، یکی از حامیان جنبش جدید نزدیکش شد تا او نسخه جدید کتاب آدولف هیتلر به نام "نبرد من" را امضا کند.

              

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید