حریری در انتخابات پارلمانی لبنان شرکت نخواهد کرد

رهبر جریان المستقبل لبنان و نخست وزیر پیشین این کشور که روز جمعه به لبنان بازگشت، انصراف خود از انتخابات پارلمانی مه آتی را اعلام کرد.
حریری در انتخابات پارلمانی لبنان شرکت نخواهد کرد
شنبه | ۱۴۰۰/۱۱/۰۲ - ۲۳:۱۲ |
کد خبر : ۱۳۷۶۰ |
بین الملل

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، به نوشته روزنامه الجمهوریه چاپ لبنان، برخی منابع در فراکسیون المستقبل لبنان اعلام کردند که سعد حریری، رهبر این جریان و نخست وزیر پیشین لبنان که روز جمعه به لبنان بازگشت، با ارائه گزارشی کلی از وضعیت سیاسی این کشور، به پیامدهای فاجعه‌بار سیاست‌های دولت فعلی برای وضعیت اقتصادی و پولی لبنان و انتخابات در این کشور پرداخت.

این منابع فاش کردند: حریری در این جلسه به صورت آشکار و روشنی اعلام کرد نه شخص خودش و نه جریانش قصد شرکت در انتخابات پارلمانی مه آتی را ندارد.

منابع یاد شده افزودند: برخی نمایندگان فراکسیون المستقبل اعلام کردند در صورتی که چنین تصمیمی گرفته شود، با آن مخالفت خواهند کرد، برخی دیگر نسبت به آن ابراز نگرانی و تاکید کردند حریری باید در این انتخابات شرکت کند زیرا حریری بر این مساله تاکید کرده بود و بازگشتی از آن وجود ندارد.

رهبر جریان المستقبل در ادامه خطاب به شرکت‌کنندگان در این نشست گفت: جریان المستقبل هیچ کاندیدایی برای این انتخابات معرفی نکرده و از هیچ کاندیدایی حمایت نخواهد کرد و به اعضای کمیته نیز گفته حتی اگر اعضای فعلی فراکسیون و یا آنهایی که به جریان المستقبل وابسته هستند، بخواهند در انتخابات کاندیدا شوند، کاندیداتوری‌شان با مسؤولیت خودشان بوده و به صورت مستقل و نه تحت عنوان جریان المستقبل در انتخابات شرکت می‌کنند.

                

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید