امروز : شنبه ۲۴ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۲۳:۳۸

ترمیم کابینه بوریس جانسون/وزیر خارجه جدید انگلیس اعلام شد

در جریان برنامه های نخست وزیر انگلیس برای ترمیم کابینه، امروز (چهارشنبه) خانم لیز تراس که وزیر تجارت بین المللی بود، جانشین دومینیک راب به عنوان وزیر خارجه شد.
ترمیم کابینه بوریس جانسون/وزیر خارجه جدید انگلیس اعلام شد
شنبه | ۱۴۰۰/۰۶/۲۷ - ۲۱:۵۲ |
کد خبر : ۱۳۱۸۱ |
بین الملل
 

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، به نقل از شبکه اسکای نیوز، لحظاتی پیش از ورود لیز تراس به دفتر نخست وزیر انگلیس، آقای دومینیک راب آنجا را ترک کرد و اعلام شد که او به عنوان معاون نخست وزیر و وزیر دادگستری منصوب شده است.

دومینیک راب بر سر مدیریت تحولات مرتبط با افغانستان تحت فشار قرار گرفته بود.

خانم لیز تراس شماری از توافق های تجاری پسا بریگزیت با کشورهای سراسر جهان را تکمیل کرده است و در میان اعضای حزب محافظه کار انگلیس چهره محبوبی به شمار میرود.

بوریس جانسون، نخست وزیر انگلیس امروز پس از چند هفته گمانه‌زنی شدید رسانه‌ها درباره سرنوشت وزرای دولتش، کابینه خود را ترمیم کرد.

دفتر نخست‌وزیر انگلیس اعلام کرد که ترمیم کابینه در راستای ایجاد «تیمی قوی و متحد» برای رویارویی با چالش‌های پس از همه‌گیری بیماری «کووید ۱۹» صورت گرفته است.

بنا به گزارش رسانه‌های بریتانیایی دومینیک راب، وزیر خارجه این کشور از مقامش کنار گذاشته شده و به عنوان وزیر دادگستری و معاون نخست‌وزیر معرفی شده است. بوریس جانسون لیز تراس، وزیر تجارت بین‌المللی را به عنوان وزیر خارجه جدید بریتانیا منصوب کرد.

از سوی دیگر ریشی سوناک، وزیر دارایی و پریتی پتل، وزیر کشور بریتانیا در مقام خود ابقاء شدند.

عملکرد شماری از وزرای دولت محافظه‌کار بوریس جانسون از جمله دومینیک راب طی ماه‌های اخیر انتقاد زیادی را برانگیخته بود. مخالفان دولت از عملکرد دومینیک راب در جریان رویدادهای اخیر افغانستان که با تعطیلات تابستانی در بریتانیا همزمان بود انتقاد می‌کردند.

لیز تراس، ۴۶ ساله تاکنون در مقام وزیر تجارت بین‌المللی مسئول مذاکرات تجاری بریتانیا در دوره پسابریگزیت بود.

بوریس جانسون، ۵۷ ساله که تابستان سال ۲۰۱۹ جانشین ترزا می شد توانست در ماه دسامبر آن سال حزب محافظه‌کار را با وعده اجرای بریگزیت در انتخابات پارلمانی پیروز کند.

نتیجه نظرسنجی اخیر موسسه «یوگاو» در بریتانیا از کاهش محبوبیت محافظه‌کاران حکایت داشت. در این نظرسنجی حزب کارگر با محبوبیت ۳۵ درصدی برای اولین بار از ابتدای سال جاری تاکنون از حزب محافظه‌کار پیشی گرفت. این در حالی است که محبوبیت محافظه‌کاران در این نظرسنجی ۳۳ درصد بود.

                

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید