امروز : یکشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۰۱:۰۹

پیشنهاد المرزوقی برای برگزاری انتخابات زودهنگام ریاست جمهوری و پارلمانی در تونس

رئیس جمهور سابق تونس خواستار برگزاری انتخابات زودهنگام ریاست جمهوری و پارلمانی برای حل بحران‌های اقتصادی، سیاسی و اجتماعی شد که این کشور با آن رو به رو است.
پیشنهاد المرزوقی برای برگزاری انتخابات زودهنگام ریاست جمهوری و پارلمانی در تونس
سه شنبه | ۱۴۰۰/۰۱/۱۷ - ۲۱:۳۲ |
کد خبر : ۱۲۲۸۴ |
بین الملل

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، به نقل از خبرگزاری آناتولی، محمد منصف المرزوقی، رئیس جمهور سابق تونس در صفحه کاربری خود در فیسبوک نوشت، انتخابات زودهنگام ریاست جمهوری و پارلمانی ممکن است که یک ماجراجویی باشد اما در ماجراجویی حداقل امیدواری وجود دارد.

وی در ادامه افزود: اما در وضعیت کنونی هیچ افق و چشم اندازی جز تعطیلی بیشتر دولت و ازهم پاشیدگی آن در سایه وخامت بحران سلامتی و بهداشتی و فروپاشی طبقه متوسط و وخیم‌تر شدن خط فقر فقراء وجود ندارد.

المرزوقی همچنین تصریح کرد، اگر لزومی برای انجام گفت‌وگوی ملی وجود داشته باشد، این گفت‌وگو باید میان گروه‌های سیاسی برای پایان دادن به این وضعیت پوچ و بیهوده و بازگشت کشور به مسیر حل مشکلات باشد.

تونس از دو بحران اقتصادی و اجتماعی رنج می‌برد که با شیوع ویروس کرونا این دو بحران وخیم‌تر شده است و اقتصاد این کشور در سال جاری میلادی شاهد افت شدیدی بوده است و تعدادی از مناطق این کشور نیز شاهد برگزاری اعتراضات مختلف هستند.

              

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید