امروز : یکشنبه ۲۳ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۸:۲۲

بلغارستان اکتبر انتخاب زودهنگام برگزار می‌کند

با شکست سومین و آخرین تلاش‌ها در بلغارستان برای تشکیل دولت قرار شد ماه اکتبر انتخابات زودهنگام برگزار شود.
بلغارستان اکتبر انتخاب زودهنگام برگزار می‌کند
شنبه | ۱۴۰۱/۰۵/۰۸ - ۲۲:۳۹ |
کد خبر : ۱۴۲۸۳ |
سیاسی

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، به نقل از آناتولی، حزب سوسیالیست بلغارستان (BSP) که در 18 ژوئیه مأموریت تشکیل دولت را دریافت کرد، رسماً آن را به رئیس جمهور رومن رادف بازگرداند.

کورنلیا نینوا، رئیس این حزب، پس از بازگرداندن مأموریت تأکید کرد که علیرغم تلاش‌های خود نتوانسته حمایت پارلمان را جلب کند. رادف به نوبه خود ابراز تاسف کرد که ائتلاف در حال خروج، اوضاع را در وضعیت تاسف بار قرار می‌دهد.

او گفت:  بحران انرژی"می‌تواند به فروپاشی اقتصاد و سیستم‌های اجتماعی تبدیل شود و این بدترین میراث دولت (در حال خروج) است."

بر اساس قانون اساسی بلغارستان، انتظار می رود این کشور در نیمه اول اکتبر انتخابات زودهنگام برگزار کند. این انتخابات چهارمین انتخابات در دو سال اخیر برای این کشور خواهد بود که از زمان سرنگونی دولت کریل پتکوف نخست وزیر در ماه گذشته با رای عدم اعتماد، با بی ثباتی سیاسی مواجه شده است.

رادف هفته گذشته پس از تلاش ناموفق «تغییر را ادامه می دهیم» (WCC) در اوایل ماه جاری و امتناع ائتلاف «شهروندان برای توسعه اروپایی بلغارستان- اتحادیه نیروهای دموکراتیک» (GERB-UDF) پس از آن، حزب سوسیالیست بلغارستان را مأمور تشکیل دولت کرد.

                

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید