امروز : یکشنبه ۲۳ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۷:۵۰

نمایندگان کدام حوزه انتخابیه گلستان افزایش می‌یابد؟/ تبدیل ۳ روستای گلستان به شهر

مدیرکل سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری گلستان، جزئیات افزایش تعداد نمایندگان مجلس و تفکیک حوزه‌های انتخابیه در این استان را تشریح کرد.
نمایندگان کدام حوزه انتخابیه گلستان افزایش می‌یابد؟/ تبدیل ۳ روستای گلستان به شهر
شنبه | ۱۴۰۱/۰۴/۰۴ - ۲۳:۱۲ |
کد خبر : ۱۴۱۸۰ |
سیاسی
 

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، هادی احمدی با اشاره به افزایش تعداد نمایندگان مجلس و تغییر حوزه های انتخابیه در گلستان اظهار کرد: براساس قانون افزایش حوزه های انتخابیه باید اتفاق بیفتد و پیشنهاداتی که در این خصوص ارائه می‌شود از لحاظ کارشناسی مورد بررسی قرار می گیرد سپس بعد از طرح موضوع در مجلس شورای اسلامی، در صحن علنی به رای گذاشته می‌شود و به ما ابلاغ خواهد شد.

وی با بیان اینکه در حال حاضر تنها افزایش حوزه انتخابیه گنبدکاووس مطرح نیست، افزود: پیشنهادات مختلفی مبنی بر افزایش حوزه های انتخابیه در گلستان مطرح است که برخی استقلال حوزه انتخابیه گمیشان و بندرترکمن و عده‌ای نیز استقلال حوزه انتخابیه گرگان از آق‌قلا را مطرح می‌کنند.

مدیرکل سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری گلستان با بیان اینکه برخی هم پیشنهاداتی مبنی بر یکی شدن حوزه انتخابیه کلاله و مراوه تپه را مطرح کرده‌اند، بیان کرد: همه این پیشنهادات در فرایند کارشناسی قرار دارد و به قطعیت نرسیده و پس از اخذ استعلام از مراجع ذی‌صلاح به وزارت کشور ارسال می شود.

احمدی به شاخصه‌های تقسیمات کشوری اشاره کرد و گفت: بهبود کیفیت و سطح زندگی اهالی و ارتقای شاخص های توسعه از اهداف مهم تقسیمات کشوری است، برخی معتقدند روستای توسعه یافته بهتر از شهر توسعه نیافته است و برخی دیگر اعتقاد دارند روستاها دیگر قابلیت خود را از دست دادند و باید تبدیل به شهر شوند.

 وی با بیان اینکه ما در تقسیمات کشوری واقعیت‌ها را لحاظ می کنیم و با بررسی روستا و گرفتن نظر اهالی آن، تصمیمات لازم را اتخاذ می کنیم، تصریح کرد: در مدت اخیر تصمیم شهر شدن سه روستای ینقاق در گالیکش، القجر در مینودشت و خواجه نفس در گمیشان را ارسال کردیم که این اقدام با رضایت و تقاضای اهالی این سه روستا انجام شده است.

                

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید