امروز : دوشنبه ۱۳ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۰۷:۱۸

صالحی: تشکل‌ها در انتخاب وزیر کار پیشنهاد دهند

یک کارشناس حوزه کار با بیان اینکه اداره وزارتخانه بزرگی مثل کار به فردی با تجربه و توانمند نیاز دارد، از تشکل‌های کارگری و کارفرمایی خواست در انتخاب وزیر کار به رئیس جمهوری پیشنهاد دهند.
 صالحی: تشکل‌ها در انتخاب وزیر کار پیشنهاد دهند
شنبه | ۱۴۰۱/۰۳/۲۸ - ۲۳:۰۹ |
کد خبر : ۱۴۱۴۵ |
سیاسی

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخات، به ولی الله صالحی، با اشاره به انتصاب سرپرست وزارت کار درباره اولویتهای قابل پیگیری در این وزارتخانه از سوی وی، گفت: وزارت کار وزارتخانه بزرگی است که هم رویکرد اجتماعی دارد و خیل جمعیت کشور به آن وابسته اند و هم یک وزارتخانه سیاسی و اقتصادی است و سازمانی به نام تامین اجتماعی به آن متصل است که خودش معادل چند وزارتخانه است؛ بنابر این کسی که وارد این وزارتخانه می‌شود باید طرح و برنامه و دانش و تجربه لازم از بخشهای تعاون، رفاه، تامین اجتماعی و حوزه روابط کار داشته باشد و نیروها را در ساختار این وزارتخانه به گونه ای بچیند که تحول ایجاد کند.

وی ادامه داد: معتقدم وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برای اداره به نیروی توانمند نیاز دارد و ارجح این است که از بدنه وزارتخانه و درون ساختار انتخاب  شود که از مسایل مربوط به حوزه روابط کار و ارتباط بین کارگر و کارفرما و مسایل و مطالبات بازنشستگان مطلع باشد.

صالحی تصریح کرد: فردی که سالها در یک بخش کار کرده و تجربه اندوخته و از یک نیروی ساده به نیمه ماهر و سپس ماهر تبدیل شده است، آمادگی پذیرفتن مسئولیت را دارد ولی می‌بینیم که در انتخاب افراد تنها به سرفصلها و رزومه توجه می شود؛ در حالی که باید شایستگی و تجربه افراد مدنظر قرارگیرد و از ظرفیت‌های درون سازمان استفاده شود.

به اعتقاد این کارشناس حوزه کار، تشکل‌های کارگری و کارفرمایی باید در انتخاب وزیر به رئیس جمهور کمک کنند و پیشنهاد دهند.

وی درعین حال به برخی از اقدامات عبدالملکی - وزیر سابق کار - اشاره کرد و گفت: ایشان علیرغم جوان بودن توانست در مدت ۱۰ ماه اقدامات موثری انجام دهد و برای اولین بار جلسات شورای عالی کار را به شکل ماهانه تشکیل داد که بازخورد خوبی از سوی تشکلهای کارگری و کارفرمایی داشت.

صالحی افزود: تعیین دستمزد کارگران زودتر از موعد و پیش از پایان سال و تصویب افزایش ۵۷ درصدی حداقل مزد بدون اعمال دخالت وزارت کار و دولت و با مذاکره کارفرمایان و کارگران از دیگر اقدامات مثبتی بود که انجام شد، ولی در ساختار وزارت کار، کارها به شدت پیچیده است و لازمه اش این بود که همه برای تحقق برنامه‌ها کمک کنند ولی فضای مورد نظر ایجاد نشد و اتاق‌های فکر و مشاوره‌های تخصصی به وجود نیامد.

این کارشناس حوزه کار در پایان تصریح کرد: در حوزه مباحثی مثل هدفمندی یارانه‌ها، رابطه کارگر و کارفرما، تشکل‌های کارگری و کارفرمایی،‌ روابط بین‌الملل،‌ رفاه اجتماعی، تعاونی‌ها، نظام بیمه گری و تامین اجتماعی و مقاوله نامه‌های سازمان جهانی کار به یک فرد توانمند نیاز داریم؛ لذا فردی که برای اداره وزارتخانه انتخاب می شود باید پیچ و خم‌های آن را به خوبی بشناسد تا بتواند تحول ایجاد کند. زمان ما کم است و فرصتی برای آزمون و خطای دوباره نداریم.

                

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید