امروز : دوشنبه ۱۳ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۰۷:۲۹

انتخابات مجمع ملی فرانسه

رای‌دهندگان فرانسوی امروز (یکشنبه) برای شرکت در انتخابات مجلس فرانسه به پای صندوق‌های رای می‌روند.
انتخابات مجمع ملی فرانسه
یکشنبه | ۱۴۰۱/۰۳/۲۲ - ۲۳:۳۰ |
کد خبر : ۱۴۱۳۰ |
سیاسی

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، به نقل از خبرگزاری آناتولی، دور اول انتخابات مجمع ملی فرانسه برای امروز برنامه‌ریزی شده و دور دوم آن برای یک هفته بعد در تاریخ ۱۹ ژوئن تعیین شده است.

به‌رغم اکثریت قدرتمند حزب راست‌میانه امانوئل ماکرون، این رئیس‌جمهوری فرانسه با رقابت سفت و سخت از جانب ائتلافی موسوم به «اتحادیه مردمی جدید زیست محیطی و اجتماعی» (NUPES)، گروهی متشکل از چهار حزب اپوزیسیون که علیه ماکرون متحد شده‌اند، مواجه خواهد شد.

این ائتلاف متشکل از احزاب سوسیالیست‌، کمونیست‌، سبزها و فرانسه تسلیم‌ناپذیر است. مجمع ملی متشکل از ۵۷۷ کرسی است. در چارچوب این ائتلاف، چهار حزب با حمایت از صرفا یک کاندیدا برای هر کرسی موافقت کردند؛ ۱۰۰ نامزد از سبزها، ۷۰ نامزد از سوسیالیست‌ها، ۵۰ نامزد از کمونیست‌ها و ۳۶۰ نامزد از حزب فرانسه تسلیم‌ناپذیر.

آخرین مورد حزب «ژان-لوک ملانشن» است که از مارسی نماینده شده و نیاز دارد که دوباره در کرسی خودش انتخاب شود. او امید دارد به عنوان نخست‌وزیر بعدی انتخاب شود. چنانچه ائتلاف ملانشن اکثریت را بگیرد و الیزابت بورن که اکنون نخست‌وزیری را در دست دارد در انتخابات شکست بخورد، ممکن است ماکرون این چپگرا را وارد دولتش کند.

ملانشن در انتخابات ریاست جمهوری آوریل که در نهایت به پیروزی دوباره ماکرون انجامید، با کسب حدود ۲۲ درصد رای در جایگاه سوم و پس از مارین لوپن راستگرا قرار گرفت.

                

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید