امروز : دوشنبه ۱۳ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۰۸:۰۹

انتخابات ریاست جمهوری در سومالی

26 نامزد انتخابات ریاست جمهوری سومالی امروز با یکدیگر رقابت خواهند کرد.
انتخابات ریاست جمهوری در سومالی
شنبه | ۱۴۰۱/۰۲/۳۱ - ۲۳:۰۶ |
کد خبر : ۱۴۰۶۸ |
سیاسی

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، روزنامه « سومالی جدید» در انتخابات ریاست جمهوری 30 نامزد ثبت نام کرده بودند که چند ساعت قبل از برگزاری این انتخابات 4 نامزد از شرکت در آن انصراف دادند. هنوز علت انصراف این نامزدها به طور رسمی بیان نشده ولی گفته می‌شود، آنان به نفع نامزدهای مورد حمایت خود از شرکت در رقابت‎های انتخاباتی انصراف داده‌اند. قرار است پارلمان فدرال سومالی که متشکل از مجلس نمایندگان مردم و کنگره این کشور است،  امروز دهمین رئیس جمهوری سومالی را انتخاب کند.


در همین حال، سخنگوی پلیس سومالی اعلام کرد: به منظور تامین امنیت انتخابات ریاست جمهوری مقررات منع آمد و شد شهروندان در موگادیشو (پایتخت) از ساعت 9 صبح تا ساعت 6 صبح روز دوشنبه اعمال می‌شود.


پارلمان کشورهایی که با سومالی روابط دوستانه دارند با انتشار بیانیه مشترکی از همتایان سومالیایی خود خواستند، با پایبندی به قانون، فردی را به عنوان رئیس جمهوری انتخاب کنند که از دانش سیاسی زیادی برخوردار باشد و بتواند صلح و ثبات را در سومالی به ارمغان بیاورد.


مهم ترین نامزدهای انتخابات امروز سومالی «محمد عبدالله فرماجو» رئیس جمهوری کنونی و «حسن شیخ محمود» رئیس جمهور سابق این کشور هستند.


سومالیایی‌ها امیدوارند با انتخاب رئیس جمهور جدید کشورشان، این کشور در مسیر ثبات و امنیت گام بردارد و شرایط اقتصادی ساکنان این کشور بهبود پیدا کند.

 

                

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید