امروز : چهارشنبه ۱۵ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۰۵:۲۵

مشارکت ۶۰ درصدی در مرحله نخست انتخابات لبنان در خارج

وزیر خارجه لبنان از مشارکت ۵۹ درصدی لبنانی‌های مقیم در ۱۰ کشور خارجی در مرحله نخست انتخابات پارلمانی این کشور خبر داد.
مشارکت ۶۰ درصدی در مرحله نخست انتخابات لبنان در خارج
جمعه | ۱۴۰۱/۰۲/۱۶ - ۲۳:۰۰ |
کد خبر : ۱۴۰۲۹ |
سیاسی

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، به نقل از صدی البلد، عبد الله بوحبیب، وزیر خارجه لبنان در کنفرانس مطبوعاتی نسبت مشارکت لبنانی‌ها در مرحله نخست انتخابات پارلمانی این کشور را ۵۹ درصد اعلام کرد.

وی در این باره گفت که مرحله نخست انتخابات جمعه در ۱۰ کشور برگزار شد و ۱۸ هزار و ۲۲۵ رأی دهنده از مجموع ۳۰ هزار و ۹۲۹ واجد شرایط در این مرحله از انتخابات مشارکت کردند.

 بوحبیب همچنین گزارش داد که بیشترین میزان مشارکت به ترتیب در سوریه با ۸۴ درصد، ایران ۷۴ درصد، قطر، کویت، بحرین و عمان هرکدام با ۶۶%، اردن ۶۰%، عربستان ۴۹%، عراق ۴۸، مصر ۴۲% ثبت شده است.

وزیر خارجه لبنان در ادامه به حل و فصل برخی مشکلات و تخلفات در این مرحله از انتخابات خبر داد و گفت که این مشکلات حل و فصل شد و هیچ مانعی در مسیر روند انتخابات وجود ندارد.

مرحله نخست انتخابات پارلمانی لبنان جمعه با رای گیری از لبنانی‌های مقیم کشورهایی آغاز شد که روز جمعه را تعطیل اعلام کرده‌اند.

مرحله دوم هشتم ماه جاری میلادی (فردا یکشنبه) و با رأی گیری از لبنانی‌های مقیم در ۴۸ کشور آغاز می‌شود و لبنانی‌های داخل این کشور نیز ۱۵ همین ماه (۲۵ اردیبهشت) به پای صندوق‌های رأی می‌روند.

                

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید