امروز : یکشنبه ۲۵ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۱۳

شورای ریاست لیبی به دنبال توافق بر سر قانون انتخابات است

رئیس شورای ریاست لیبی گفت که از نامزدها در انتخابات پیشنهادی ماه دسامبر می‌خواهد تا زمانیکه بر سر چارچوب قانونی رای‌گیری توافق نکرده‌اند، در آن شرکت نکنند.
شورای ریاست لیبی به دنبال توافق بر سر قانون انتخابات است
یکشنبه | ۱۴۰۰/۰۷/۰۴ - ۱۹:۵۷ |
کد خبر : ۱۳۲۳۵ |
سیاسی
 

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، محمد المنفی، رئیس شورای ریاست لیبی به رویترز در نیویورک گفت، هدف او اطمینان از این است که انتخابات ریاست جمهوری و پارلمانی طبق برنامه در ۲۴ دسامبر پیش رود. اما فقدان چشم‌انداز برای انتخابات و ورود به مرحله بعدی به خودی خود خطری محسوب می شود.

المنفی افزود: این مشکل فقط یک مشکل حقوقی یا وضع این قوانین نیست. بلکه یک مشکل سیاسی نیز است.

وی تصریح کرد: مبنای قانونی انتخابات باید توسط پارلمان و "شورای دولت" تایید شود و آن یک نهاد مشورتی است که در سال ۲۰۱۵ از طریق یک توافق سیاسی تحت حمایت سازمان ملل متحد با هدف پایان دادن به جنگ داخلی ایجاد شد.

المنفی گفت: بخش مربوط به قانون انتخابات و قانون اساسی یک مسیر قانونی بوده و بیشترین طرف متعهد نسبت به آن، پارلمان و شورای دولت هستند.

وی اظهار کرد، لازم است قبل از برگزاری هرگونه انتخابات درباره وجود توافق برسر مبنای قانونی آن و اینکه همه نامزدها نتایج را می‌پذیرند، اطمینان حاصل شود.

وی افزود: در صورت نبود توافق باید فداکاری کرد. فداکاری این است که (نامزدها) ، از جمله رئیس شورای ریاست لیبی در صورت عدم توافق میان آنها برای پذیرش نتایج انتخابات، از درخواست برای انتخابات بعدی خودداری کنند.

المنفی خاطر نشان کرد: شورای ریاست لیبی در این امر مداخله نخواهد کرد مگر اینکه سایر نهادها، مجلس نمایندگان، شورای عالی، سازمان ملل متحد و مجمع گفتگوی وابسته به آن نتوانند در مورد چارچوب قانونی به توافق برسند.

وی گفت: ما بر برگزاری این انتخابات در ۲۴ دسامبر متمرکز هستیم.

                

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید