امروز : یکشنبه ۲۵ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۲۴

رقابت تنگاتنگ احزاب در انتخابات کانادا؛ ترودو در صدر نظرسنجی‌ها

یک نظرسنجی‌ رسمی در مورد انتخابات کانادا نشان می‌دهد که جاستین ترودو، نخست وزیر فعلی این کشور با ۲۹٫۳ درصد در صدر قرار دارد.
رقابت تنگاتنگ احزاب در انتخابات کانادا؛ ترودو در صدر نظرسنجی‌ها
یکشنبه | ۱۴۰۰/۰۶/۲۸ - ۲۱:۵۸ |
کد خبر : ۱۳۱۹۶ |
سیاسی

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، به نقل از CTVNEWS، براساس تحقیقات موسسه «نانوس» با توجه به اینکه تنها یک روز به انتخابات فدرال ۲۰۲۱ باقی مانده، هنوز رقابت تنگاتنگی بین لیبرال‌ها و محافظه‌کاران وجود دارد.

جدیدترین داده‌های «نانوس» که روز شنبه منتشر شد، نشان می‌دهد که دو حزب پیشرو هنوز در حال رقابت با یکدیگر برای کسب جایگاه بالاتر هستند.

این نظرسنجی نشان می‌دهد که آرای لیبرال‌ها از ۳۱٫۹ به ۳۱٫۳ درصد کاهش یافته است. محافظه کاران هم افت مشابهی را از ۳۰٫۴ به ۲۹٫۲ درصد شاهد بوده‌اند. همچنین آرای حزب دموکرات جدید که روز گذشته ۲۰٫۳ درصد بوده به ۲۰٫۹ درصد رسیده است.

حزب بلوک کبکوا نیز شاهد افزایش جزیی از ۵٫۸ به ۶٫۴ درصد بود، حزب سبزها نیز شاهد افزایش متوسطی از ۳٫۲ به ۳٫۹ درصد بودند. حزب مردم هم با افت جزیی از ۷٫۵ به ۷٫۳ درصد مواجه بوده است.

از بین کسانی که در این نظرسنجی شرکت کرده‌اند ۸٫۶ درصد هنوز بلاتکلیف هستند.

براساس نظرسنجی صورت گرفته، جاستین ترودو، رهبر حزب لیبرال در بین گزینه‌های احتمالی برای سمت نخست‌وزیری با ۲۹٫۳ درصد در صدر قرار دارد، ارین اوتول، رهبر حزب محافظه کار برای این سمت ۲۵٫۵ درصد و رهبر حزب دموکرات جدید جاگمیت سینگ ۲۰٫۹ درصد رای دارد.

انتخابات فدرال کانادا روز دوشنبه ۲۰ سپتامبر برگزار می‌شود.

                

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید