امروز : چهارشنبه ۰۵ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۰۴:۲۷

انتخابات فدراسیون زورخانه‌ای باطل شد، باطل نشد

با حکم شعبه ۴۵ دیوان عدالت اداری، انتخابات ریاست فدراسیون کشتی پهلوانی و ورزش های زورخانه‌ای باطل شد، رایی که قابل تجدید نظر است.
انتخابات فدراسیون زورخانه‌ای باطل شد، باطل نشد
سه شنبه | ۱۴۰۰/۰۶/۲۳ - ۲۱:۲۶ |
کد خبر : ۱۳۱۷۶ |
سیاسی
 

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، به نقل از ایسنا، مجمع انتخاباتی ریاست فدراسیون ورزش‌های زورخانه‌ای ۱۹ خرداد در سالن فارسی آکادمی ملی المپیک برگزار شد و در پایان مهرعلی باران چشمه با کسب ۲۲ رای در مقابل ۱۹ رای مجتبی جوهری، به عنوان رییس این فدراسیون انتخاب شد.

پس از پایان انتخابات، مجتبی جوهری رییس سابق فدراسیون ورزش‌های زورخانه‌ای و یکی از نامزدهای ریاست این فدراسیون به همراه محمد کاظم کوهی دیگر نامزد انتخابات، با اعلام تخلف و ارائه مدارک مبنی بر چیدمان مجمع با هدف کسب رای، به دیوان عدالت اداری طرح شکایت کردند و خواستار رسیدگی‌ دیوان به این موضوع شدند.

 شعبه ۴۵ دیوان عدالت اداری نیز ۳۰ خرداد با صدور رای و دستور موقت، نتیجه انتخابات فدراسیون ورزش‌های زورخانه‌ای و کشتی پهلوانی را بی‌اثر اعلام کرد. دیوان عدالت اداری در ابلاغیه‌ای به وزارت ورزش، اعلام کرد، نتیجه انتخابات فدراسیون ورزش‌های زورخانه‌ای و کشتی پهلوانی و حکم صادره مهرعلی باران چشمه برای ریاست این فدراسیون و سایر اقدامات متخذه بر آن، تا تعیین تکلیف نهایی «کان لم یکن» و بلااثر است.

حال با گذشت نزدیک به ۳ ماه از برگزاری انتخابات، شعبه ۴۵ دیوان عدالت اداری  در حکمی به شماره ۱۴۰۰۳۱۳۹۰۰۰۱۵۳۳۱۴۸ و تاریخ ۰۶/۲۱/ ۱۴۰۰ با تشریح کامل تخلفات صورت گرفته در برگزاری انتخابات، حکم نهایی خود را مبنی بر ابطال انتخابات فدراسیون ورزش های زورخانه‌ای اعلام کرد.

 

وزارت ورزش: انتخابات فدراسیون زورخانه‌ای ابطال نشده است

مدیرکل امور حقوقی وزارت ورزش و جوانان درباره موضوع ابطال انتخابات فدراسیون ورزش های زورخانه ای و کشتی پهلوانی توضیحاتی ارائه کرد.

به نقل از پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، مرتضی فلاح گفت: در خصوص شکایت احدی از کاندیدای فدراسیون ورزش‌های زورخانه‌ای و کشتی پهلوانی و اعتراض به ابطال تصمیم مجمع انتخاباتی فدراسیون مزبور به اطلاع می رساند، ‌هیچ‌گونه داد نامه‌ای دال بر ابطال انتخابات مجمع به هر نحو از انحاء تاکنون صادر نگردیده و صرفاً شعبه ۴۵ دیوان عدالت اداری با تجویز از ماده ۳۴ قانون تشکیلات و آیین دادرسی دیوان عدالت اداری، بدون هرگونه اخذ دفاع از دستگاه طرف شکایت با تشخیص فوریت امر، دستور موقت جلوگیری از توقف عملیات اجرای صدور ابلاغ رئیس فدراسیون را صادر نموده که دلیلی بر ورود خواسته شاکی نمی‌باشد.

فلاح ادامه داد: هرگونه اقدام و اتخاذ تصمیم منوط به رسیدگی شکلی و ماهوی مستندات و دفاعیات این وزارتخانه و فدراسیون در شعبه مربوطه است و همچنین به استناد ماده ۳ آیین نامه چگونگی انتخاب رئیس فدراسیون، مسئولیت دعوت و برگزاری تشریفات انتخابات بر عهده فدراسیون‌های ورزشی بوده که با این وصف انتخابات فدراسیون ابطال یا لغو نشده است.

مدیرکل امور حقوقی وزارت ورزش و جوانان هم‌چنین تاکید کرد: از نظر حقوقی و وزارتخانه این دستور موقت ایراداتی بر آن متصور بوده که مستندا به شعبه محترم اعلام شده است.

به گزارش ایسنا، اخیرا دیوان عدالت اداری در ابلاغیه‌ای به وزارت ورزش، اعلام کرده که "... در موضوع پرونده آقای مجتبی جوهری به طرفیت آن مرجع حسب دستور ریاست محترم شعبه حکم ریاست فدراسیون ورزش‌های زورخانه‌ای و کشتی پهلوانی به نام آقای مهرعلی باران چشمه به شماره ۲۵۳/۱۰۰/ص/۱۴۰۰ مورخ ۱۴۰۰/۰۳/۲۰ همچنین سایر اقدامات و تصمیمات متخذه مبتنی بر آن تا تعیین تکلیف نهایی در دیوان عدالت اداری «کان‌لم‌یکن» و بلااثر گردیده و نتیجه انجام خواسته ظرف حداکثر ۴۸ ساعت پس از ابلاغ، کتبا به این مرجع اعلام گردد."

                

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید