امروز : سه شنبه ۰۴ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۵۰

سخنگوی هیئت عالی نظارت بر انتخابات البرز: نتیجه انتخابات شورای شهر فردیس احتمالاً تغییر کند

سخنگوی هیئت عالی نظارت بر انتخابات شوراهای شهر و روستا در البرز، گفت: شکایات و گزارش‌ها از تخلفات انتخاباتی در استان البرز توسط هیئت نظارت در حال بررسی است و سعی می‌کنیم نتایج نهایی را روز پنجشنبه ۱۷ تیرماه اعلام کنیم.
سخنگوی هیئت عالی نظارت بر انتخابات البرز: نتیجه انتخابات شورای شهر فردیس احتمالاً تغییر کند
جمعه | ۱۴۰۰/۰۴/۱۸ - ۱۹:۴۸ |
کد خبر : ۱۲۸۹۴ |
سیاسی

به گزارش پایگاه خبری، تحیلیلی باز انتخابات، علیرضا عباسی، در خصوص زمان اعلام نتایج نهایی انتخابات شوراها در استان گفت: بعد از پایان انتخابات، رسیدگی به شکایات توسط هیئت نظارت شهرستان‌ها در دستور کار قرار گرفت و این هیئت‌ها نظر خود را به هیئت نظارت استان ارسال کردند.

عباسی ادامه داد: بعد از آن هیئت نظارت استان سریعاً بررسی‌های خود را به صورت شهر به شهر آغاز کرد. رسیدگی به اعتراضات و شکایات از اهمیت زیادی برخوردار است و هیئت نظارت نمی‌تواند بدون دلایل محکم آرای نامزدی را باطل کند به همین دلیل به شکایات و گزارش‌ها با حساسیت خاصی رسیدگی می‌شود و سعی می‌کنیم تا روز پنجشنبه ۱۷ تیرماه به جمع‌بندی نهایی برسیم و نتیجه را اعلام کنیم.

وی با بیان اینکه هیئت نظارت به جز شهر کرج، هنوز نتایج انتخابات هیچ کدام از شهرهای استان را تأیید نکرده است، گفت: در کرج به دلیل اینکه انتخابات به صورت الکترونیکی برگزار شده بود با مشکل کمتری مواجه بودیم به همین دلیل روند رسیدگی به گزارش‌ها سریعتر انجام و نتیجه نهایی اعلام شد.

این نماینده البرز در مجلس شورای اسلامی در خصوص بازشماری آرا در فردیس هم اعلام کرد: ۱۰ درصد آرا در فردیس بازشماری شد و ممکن است نتیجه نهایی نسبت به نتیجه اولیه تغییراتی داشته باشد البته تغییر به این صورت که رتبه یک عضو منتخب در بین سایر منتخبین جابجا شود.

وی با بیان اینکه عمده شکایات در سایر شهرها مربوط به خرید رأی بوده و در برخی حوزه‌ها این موضوع قابل توجه است، گفت: با توجه به این تخلفات قابل توجه، احتمالاً آرا نامزدهای متخلف در برخی صندوق‌ها باطل شود ولی اینکه ابطال آرا در نتیجه نهایی چقدر اثرگذار باشد هنوز مشخص نیست.

                

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید