امروز : شنبه ۰۹ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۰۱

جزییات واژگونی اتوبوس خبرنگاران در آذربایجان غربی و فوت دو خبرنگار خانم

مدیرعامل جمعیت هلال احمر آذربایجان غربی در خصوص جزییات حادثه واژگونی اتوبوس خبرنگاران در نقده توضیح داد.
جزییات واژگونی اتوبوس خبرنگاران در آذربایجان غربی و فوت دو خبرنگار خانم
پنج شنبه | ۱۴۰۰/۰۴/۰۳ - ۰۲:۲۵ |
کد خبر : ۱۲۸۵۳ |
سیاسی
 

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، به نقل از روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان آذربایجان؛ امیر جعفرزاده در پی اعلام این حادثه گفت: در ساعت ۱۷:۴۵ دقیقه روز چهارشنبه ۲ تیر طی اعلام واژگونی اتوبوس حامل خبرنگاران که برای تهیه گزارش احیای دریاچه ارومیه به منطقه سفر کرده بودند  به پایگاه امداد ونجات جاده ای حیدر آباد نقده عوامل تیم امدادی به محل حادثه اعزام شدند.

وی افزود:  با توجه به کثرت مصدومین و نیاز به کمک رسانی بیشتر ، ۳ تیم از جمعیت هلال احمر شهرستان نقده به محل حادثه اعزام میشوند.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر آذربایجان غربی در طی واژگونی اتوبوس حامل خبرنگاران افزود: سرنشینان این اتوبوس در کل ۲۶ نفر بود که ۲۲ مصدوم بهمراه داشت ،۳ نفر از این ۲۶ مسافر  توسط نیروهای عملیاتی پایگاه رها سازی شدند، یک نفر به بیمارستان انتقال داده شد و متاسفانه ۲ نفر از آنها  متاسفانه سر صحنه جان باخته بودند.

جعفرزاده همچنین گفت: با توجه به آسیبهای وارده  ۴ نفر از مصدومین پس از تثبیت وضعیت آنها دراورژانس بیمارستان  نقده ، توسط بالگرد جمعیت هلال احمر  به بیمارستان امام خمینی ارومیه جهت ادامه درمان اعزام و ۶ نفر نیز با اتوبوس آمبولانس به ارومیه منتقل و ۱۲ نفر نیز تحت معاینه، درمان سرپایی و از بیمارستان ترخیص  شدند.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان اظهار کرد: در این عملیات یک فروند بالگرد، ۱۱ نجاتگر،۹ پرسنل بهمراه ۲دستگاه  آمبولانس و یک خودروی کمک دار از طرف جمعیت هلال احمر جهت انجام خدمات امدادی حضور داشتند.

 

مدیرکل حفاظت محیط زیست آذربایجان غربی گفت: اتوبوس حامل خبرنگاران رسانه های کشور که امروز دوم تیرماه برای تهیه گزارش احیای دریاچه ارومیه به منطقه سفر کرده بودند، در نزدیکی نقده واژگون شد.

مهران نظری در گفت و گو با ایسنا در خصوص حادثه واژگونی اتوبوس خبرنگاران افزود:در این حادثه تعدادی از خبرنگاران مجروح شدند در حال اعزام به محل هستیم تا وضعیت بیماران بررسی شود که اطلاعات تکمیلی اعلام می شود.

باقر بهرامی رییس مرکز فوریتهای پزشکی دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی در گفت و گو با ایسنا در خصوص این حادثه گفت: در این حادثه ۲۱ نفر مصدوم شد و ۲ نفر جان خود را از دست دادند در حال اعزام به محل حادثه هستیم تا وضعیت بیماران به طور کامل بررسی شود.

وی ادامه داد: مصدوم به مراکز درمانی ارجاع داده شدند.

به گزارش ایسنا،در این حادثه مهشید کریمی خبرنگار ایسنا جان خود را از دست داد و سهیل فرجی عکاس ایسنا در آذربایجان غربی مصدوم شده است.

بر اساس اعلام اورژانس اسامی مصدومان به شرح زیر است: 

محمدمهدی گوهری 

محمد رحیم مقدس

حسن ظهوری 

مرتضی محمد صادق 

ابراهیم  نژادرفیعی 

مرتضی محمدزاده 

زهرا رفیعی 

سهیل فرجی 

نیما عبدالله پور 

آیسان زرفام 

فروغ فکری 

رباب باباخان 

زهرا کشوری 

نگار اکبری 

زینب رحیمی 

کمال عثمانپور 

علی حاجی مرادی 

علی شریف زاده 

صدرا محقق 

آسیه اسحاق 

سعید بیداد

انتهای پیام

              

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید