امروز : سه شنبه ۰۴ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۳۷

آمادگی سفارت ایران در کشورهای مختلف برای برگزاری انتخابات ریاست جمهوری/ معرفی شعب اخذ رای از ایرانیان خارج از کشور

سفارت‌خانه‌های ایران برای انتخابات سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و اخذ رای از هموطنان ایرانی خارج از کشور برای در کشورهای مختلف اعلام آمادگی کردند.
آمادگی سفارت ایران در کشورهای مختلف برای برگزاری انتخابات ریاست جمهوری/ معرفی شعب اخذ رای از ایرانیان خارج از کشور
شنبه | ۱۴۰۰/۰۳/۲۲ - ۲۲:۳۸ |
کد خبر : ۱۲۷۵۴ |
سیاسی
 

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، سفارتخانه‌های ایران در کشورهای مختلف آمادگی خود را برای اخذ رای انتخابات ریاست جمهوری از هموطنان ایرانی اعلام کردند. 

 سفارت ایران در اوکراین در صفحه خود در توییتر نوشت : سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری روز جمعه مورخ ۲۸ خرداد در سفارت جمهوری اسلامی ایران در کی‌یف برگزار خواهد شد.

هموطنان عزیز می‌توانند جهت شرکت در انتخابات از ساعت ۹ لغایت ۱۹ با همراه داشتن شناسنامه یا گذرنامه معتبر ایرانی به سفارت مراجعه نمایند.

 

اطلاعیه برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در انگلستان

سفارت ایران در لندن پیرو اطلاعیه شماره 2 هیأت اجرایی انتخابات سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در انگلستان اعلام کرد: به اطلاع هم میهنان عزیز مقیم بریتانیا می رساند که هم زمان با برگزاری سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در سراسر کشور در روز جمعه 28 خرداد1400 برابر با 18 ژوئن 2021، این انتخابات در انگلستان نیز برگزار خواهد شد. در این اطلاعیه آمده است: بر اساس تصمیمات هیأت اجرایی انتخابات ریاست جمهوری در انگلستان و در هماهنگی با ستاد انتخابات خارج از کشور مستقر در وزارت امورخارجه، در حوزه انتخابیه انگلستان 11 شعبه رأی گیری مستقر خواهد شد که از این تعداد، 5 حوزه رای گیری در شهر لندن و 6 حوزه رای گیری در شهرهای منچستر، برمینگهام، لیدز، گلاسکو، کاردیف و نیوکاسل خواهد بود.

ساعات اخذ رأی از هم میهنان عزیز به مدت 10 ساعت و از ساعت 9:00 صبح تا ساعت 19:00 غروب خواهد بود.

بدیهی است در صورت ضرورت و به تشخیص هیات اجرایی انتخابات، امکان تمدید زمان و ساعت رأی گیری به مدت محدودی و برای برخی از حوزه ها وجود خواهد داشت. به همین دلیل، از هموطنان گرامی تقاضا می کنیم که حتی الامکان در ساعات اولیه آغاز رأی گیری در حوزه های اخذ رأی حضور یابند تا هم موفق به ریختن رأی شوند و هم از ازدحام جمعیت در ساعات پایانی رأی گیری جلوگیری شود.

همچنین، بدلیل اعمال مقررات مربوط به کنترل شیوع بیماری کرونا در اماکن سرپوشیده در انگلستان، از هموطنان عزیز درخواست می شود که حتماً هنگام حضور در شعب اخذ رأی، از ماسک استفاده کنند و فاصله اجتماعی را رعایت فرمایند.

هموطنان ارجمند برای شرکت در این انتخابات ریاست جمهوری، حسب قانون و دستور العمل های صادره لازم است حتماً شناسنامه و کارت ملی و یا گذرنامه معتبر را با خود به همراه داشته باشند. 

بدیهی است هرگونه تغییر و تحولی در حوزه های رأی گیری از همین طریق ویا ازطریق سایت سفارت به آگاهی هم میهنان گرامی خواهد رسید.

آدرس حوزه های رأی گیری در شهر لندن و شش شهر دیگر انگلستان بشرح زیر است:

1. London:

- Consulate of the Islamic Republic of Iran in London: 50 Kensington Ct, London W8 5DD

- Islamic Centre of England: 140 Maida Vale, London W9 1QB

- Islamic Universal Association: 20 Penzance place Holland Park London W11 4PG

- The School of the Islamic Republic of Iran: 100 Carlton Vale, London, NW6 5HE

- Ealing Town Hall, New Broadway, London W5 2BY

2. Other cities in UK:

Manchester

- Iranian School of Manchester: 86 East Rd, Longsight, Manchester M12 5GZ

Leeds

- ADP House: 35 Hanover Square, 

Woodhouse, Leeds LS3 1BQ

Cardiff

- Penylan Library And Community Centre: Penylan Road, Penylan Cardiff, CF23 5HW

Newcastle

- Tawheed Newcastle Islamic Centre: Cliftonville, Bentinck Road, Newcastle upon Tyne 

NE4 6UX

Birmingham

- Imam Reza Cultural Centre: 20 Hospital St, Birmingham B19 3PY

Glasgow

- Al-Mahdi Foundation: 65 Albert Road, Glasgow, G42 8DP

@IranembassyinUk

 

اعلام برگزاری انتخابات ریاست‌جمهوری در سفارت ایران در مسقط

سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ایران در سفارت ایران در مسقط برگزار خواهد شد.

سفارت ایران در مسقط  امروز  در صفحه توییتر خود نوشت : «به اطلاع هموطنان عزیز مقیم ‎عمان می رساند که سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در تاریخ ۲۸ خرداد ۱۴۰۰ برابر با ۱۸ژوئن ۲۰۲۱ از ساعت ۸ صبح لغایت ۱۸ عصر در محل سفارت جمهوری اسلامی ‎ایران در مسقط برگزار خواهد شد.»

سفارت ایران در مسکو نیز هفته گذشته اعلام کرد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در شهرهای مسکو ، سنت پترزبورگ، آستاراخان و کازان برگزار می شود .

تعداد دیگری از سفارت خانه های ایران در خارج از کشور نیز  در چند روز اخیر با انتشار بیانیه هایی در فضای مجازی از آمادگی خود برای برگزاری سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در حوزه نمایندگی خود خبر داده اند.

 

محل‌های اخذ رای برای ایرانیان مقیم ترکیه اعلام شد

بنا بر اعلام سفارت ایران در ترکیه، سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ایران در شهرهای آنکارا، استانبول، طرابزون، ارزروم و آنتالیا این کشور برگزار می شود.

بخش کنسولی سفارت ایران در آنکارا در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: به اطلاع هموطنان گرامی می رساند: انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری همراه با مردم سراسر ایران زمین در نمایندگی های ایران در آنکارا، استانبول، طرابزون و ارزروم با مشارکت ایرانیان مقیم ترکیه از ساعت ۸ صبح روز جمعه ۲۸ خرداد برابر با ۱۸ ژوئن  برگزار خواهد شد.

 همچنین پیرو موافقت ستاد انتخابات  کشور با ایجاد یک شعبه اخذ رای در آنتالیا به آگاهی ایرانیان عزیز مقیم جنوب ترکیه می رساند: صندوق اخذ رای از ساعت ۸ صبح روز جمعه ۲۸ خرداد برابر با ۱۸ ژوئن مستقر در نشانی ذیل پذیرای آرای هموطنان گرامی خواهد بود.
Tamara Business Antalya
Tahıl pazar mah 466 sk No :4 07100 muratpaşa antalya

 

اطلاعیه سفارت ایران در دانمارک درباره برگزاری انتخابات ریاست جمهوری

سفارت ایران در کپنهاک در اطلاعیه‌ای اعلام کرد که سیزدهمین انتخابات ریاست جمهوری در محل این سفارت برگزار می شود.

سفارت ایران در دانمارک در اطلاعیه ای اعلام کرد: به اطلاع هموطنان گرامی مقیم دانمارک می رساند سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری اسلامی ایران در ساختمان اصلی سفارت جمهوری اسلامی ایران در روز جمعه ۲۸ خرداد ۱۴۰۰ ( ۱۸ ژوئن  ۲۰۲۱ ) از ساعت ۸ صبح لغایت ۶  بعد از ظهر برگزار می شود.

 

برگزاری انتخابات ریاست جمهوری ایران در سوئیس همزمان با سراسر کشور

سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری اسلامی ایران، همزمان با سراسر کشور، در روز جمعه 28 خرداد 1400 (18 ژوئن 2021)، از ساعت ۸ لغایت ساعت ۱۸ (به وقت سوئیس) در سوئیس برگزار می‌شود.

سفارت ایران در برن در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: به اطلاع هموطنان و ایرانیان عزیز مقیم سوئیس می رساند؛ با همکاری هموطنان، حوزه‌های رأی گیری در برن (در محل سفارت جمهوری اسلامی ایران) و شهرهای زوریخ و ژنو مستقر خواهد بود.

در این اطلاعیه آمده است که سن مجاز ۱۸ سال تمام است. بنابراین متولدین ۲۸ / ۳ / ۱۳۸۲ و ماقبل می‌توانند شرکت کنند. همچنین رای دهندگان صرفا با در دست داشتن اصل شناسنامه و یا گذرنامه معتبر می‌توانند رای بدهند. بنابراین، همراه داشتن کارت ملی برای رای دادن، الزامی و یا کافی نیست.

ایرانیان می توانند برای شرکت در انتخابات به نشانی های حوزه‌های رای گیری که در زیر آمده مراجعه کنند:
-برن: Thunstrasse 68, 3006
-زوریخ: Grabenstrasse 7, 8952 Schlieren
-ژنو: Chemin du Petit-Sacconex 28,

 

بیانیه سفارت ایران در فنلاند درباره برگزاری انتخابات ریاست جمهوری

سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری اسلامی روز جمعه 28 خرداد 1400 برابر 18 ژوئن 2021 در محل سفارت جمهوری اسلامی ایران در هلسینکی از ساعت 9 صبح لغایت 19 با رعایت پروتکل های بهداشتی کشور فنلاند در شرایط کرونایی برگزار می‌شود.

افراد بالای 18 سال تمام (متولدین 28/03/1382 )و قبل از آن می‌توانند در انتخابات شرکت کنند. 

همراه داشتن اصل شناسنامه و کارت ملی، ویا گذرنامه معتبر ایرانی جهت اخذ رای ضروری است. (رای دادن فقط با کارت ملی امکان پذیر نبوده و اصل شناسنامه یا گذرنامه معتبر ایرانی لازم است).

در صورتی که رای دهنده کارت ملی و شناسنامه خود را به همراه نداشته باشد، اخذ رای با گذرنامه معتبر ایرانی انجام می‌گیرد. 

 

برگزاری انتخابات ریاست‌جمهوری در بخش کنسولی سفارت ایران در سوئد

سفارت ایران در استکهلم اعلام کرد که "رای گیری در استکهلم در بخش کنسولی سفارت جمهوری اسلامی ایران، از ساعت ۸ بامداد تا ۸ عصر روز جمعه ۲۸ خرداد انجام خواهد گرفت.

سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری اسلامی ایران در شهرهای استکهلم، لوند و گوتنبرگ برگزار خواهد شد.

شهروندان ایرانی که متولد ۲۸ خرداد ۱۳۸۲ ( ۱۸ ژوئن ۲۰۰۳) و پیش از آن باشند، می‌توانند رای دهند. تنها کسانی می‌توانند رای دهند که اصل شناسنامه یا گذرنامه معتبر را به همراه داشته باشند.

 

اطلاعیه سفارت اتریش در وین درباره برگزاری انتخابات ریاست جمهوری

سیزدهمین انتخابات ریاست جمهوری در وین در محل سفارت جمهوری اسلامی ایران برگزار خواهد شد.

سفارت ایران در اتریش در اطلاعیه ای اعلام کرد: به آگاهی هموطنان عزیز می رساند که سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری اسلامی ایران از ساعت 8 صبح لغایت 18 بعد ازظهر روز جمعه ۲۸ خرداد ۱۴۰۰ برابر با ۱۸ ژوئن ۲۰۲۱ همزمان با ایران در شهرهای وین و گراتس در اتریش و براتیسلاوا در اسلواکی نیز برگزار خواهد شد. سیزدهمین انتخابات ریاست جمهوری در وین در محل سفارت جمهوری اسلامی ایران برگزار خواهد شد. 

همچنین همه اتباع ایرانی بالای 18 سال (متولدین 28/03/1382 به بعد) می‌توانند با در دست داشتن شناسنامه و کارت ملی (یا گذرنامه) در این انتخابات شرکت کنند. از همه هموطنان واجد شرایط دعوت می‌شود در این انتخابات حضور یابند.

 

 

                

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید