امروز : پنج شنبه ۰۷ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۰۰:۱۷

جدیدترین مصوبات کمیسیون ماده۱۰ احزاب

دبیر کمیسیون ماده ۱۰ قانون نحوه فعالیت احزاب و گروه های سیاسی گزارشی از مصوبات دومین جلسه کمیسیون ماده ۱۰ احزاب در سال جدید را ارائه کرد.
جدیدترین مصوبات کمیسیون ماده۱۰ احزاب
سه شنبه | ۱۴۰۰/۰۲/۱۴ - ۱۲:۳۹ |
کد خبر : ۱۲۴۵۴ |
سیاسی
 

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، حمزه امرائی گفت: در جلسه امروز کمیسیون، تقاضای صدور پروانه فعالیت حزب پایداری انقلاب اسلامی در جلسه کمیسیون مطرح و با انجام اصلاحاتی در اساسنامه تصویب شد. همچنین تقاضای تاسیس حزب مستقلین عملگرای ایران اسلامی طرح و با انجام اصلاحات در مرامنامه و اساسنامه و با محدوده فعالیت استانی و توصیه کمیسیون مبنی بر ارائه عنوان جدید مورد تصویب قرار گرفت که مصوبه به هیات موسس حزب ابلاغ می شود و متقاضیان باید مطابق شرایط و روال قانونی و با هماهنگی دبیرخانه کمیسیون نسبت به برگزاری مجمع عمومی تاسیس اقدام نمایند.

وی افزود: در این جلسه تقاضای تغییر عنوان جبهه ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی به «جبهه شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی» مطرح و به اطلاع کمیسیون رسید.

همچنین در جلسه امروز  صلاحیت مسئولین ۶ شعبه استانی احزاب در کمیسیون بررسی و تایید شدند که عبارتند از شعبه جمعیت ایثارگران انقلاب اسلامی در استان آذربایجان شرقی، شعبه استانی حزب همدلی مردم تحولخواه در استان بوشهر، شعبه استانی حزب همدلی مردم تحولخواه در استان گلستان، شعبه استانی حزب همدلی مردم تحولخواه در استان قم، شعبه استانی حزب همدلی مردم تحولخواه در استان لرستان و شعبه استانی جامعه اسلامی مدیران در استان چهارمحال و بختیاری و فعالیت شعب استانی ذکرشده مطابق ضوابط قانونی بلا مانع است.

امرایی با تاکید بر اینکه عناوین ۱۲ جبهه حزبی که مطابق شرایط و روال قانونی و با اطلاع کمیسیون ماده ۱۰ تشکیل شده اند در رسانه ها منتشر شده است، افزود: با توجه به گزارش ارائه شده در جلسه مبنی بر فعالیت با عنوان جبهه جهادگران ایران اسلامی و با توجه به عدم انجام روال قانونی مربوطه لذا فعالیت با عنوان جبهه مزبور  از نظر کمیسیون فاقد وجاهت قانونی می باشد و متقاضیان تشکیل جبهه باید فرآیند ذکر شده در قانون احزاب را طی نمایند.

              

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید