امروز : یکشنبه ۱۹ ارديبهشت ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۲۹

شکست انتخاباتی مودی، با گرفتار شدن هند در چنگال کرونا

نخست‌وزیر هند در یک ایالت انتخاباتی مهم متحمل شکست سیاسی بی‌سابقه شد. این پیشامد در بحبوحه نارضایتی رای‌دهندگان از نحوه مدیریت فاجعه کرونا در این کشور که تلفات سرسام‌آوری را ثبت کرده است، رخ می‌دهد.
شکست انتخاباتی مودی، با گرفتار شدن هند در چنگال کرونا
سه شنبه | ۱۴۰۰/۰۲/۱۴ - ۱۲:۳۸ |
کد خبر : ۱۲۴۵۳ |
سیاسی

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، به نوشته روزنامه گاردین، پیشتر انتظار می‌رفت که نارندرا مودی، نخست‌وزیر هند یکشنبه به دستاوردهای چشمگیری در بنگال غربی واقع در شرق این کشور دست یابد؛ یکی از معدود ایالت‌هایی که حزب راستگرای او موسوم به بهاراتیا جاناتا اکثریت پارلمانی آن را ندارد. در عوض خانم ماماتا بانرجی، سیاستمدار منطقه‌ای بانفوذ و منتقد سرشناس مودی برای سومین دوره به عنوان سروزیر پیروز شد.

حزب بانرجی تحت عنوان "کنگره ترینامول تمام هند" به سادگی اکثریت را گرفت و ۲۱۶ کرسی از مجموع ۲۹۴ کرسی را به خود اختصاص داد. حزب مودی به ۷۵ کرسی رسید که نسبت به عملکرد ۲۰۱۶ آن که تنها سه کرسی داشت، بهتر است اما کمتر از انتظارات ظاهر شد.

نخست‌وزیر هند به همراه آمیت شاه، وزیر کشور هند سخنرانی‌های زیادی در قالب کارزار انتخاباتی در بنگال غربی ایراد کرده بود، اما این دو مقام به اولویت قرار دادن سیاست مقابل واکنش به پاندمی کرونا متهم شده‌اند.  

روز یکشنبه موارد جدید ابتلا به کرونا در هند اندکی کاهش یافت، اما ۳۶۸۹ مورد فوتی جدید ثبت شده است. تصاویر دردناکی از مرگ و میر مردم در راهرو بیمارستان‌ها، در خیابان‌ها و منازل منتشر می‌شود. پارکینگ‌ها به محل سوزاندن اجساد تبدیل شده و خانواده‌ها ناامیدانه به دنبال دارو و اکسیژن هستند. 

              

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید