تاکید پارلمان عربی بر لزوم مشارکت ساکنان قدس در انتخابات فلسطین

پارلمان عربی به شدت موضع لجاجت آمیز مسئولان رژیم صهیونیستی در مخالفت با مشارکت ساکنان قدس در انتخابات فلسطین را محکوم کرد.
تاکید پارلمان عربی بر لزوم مشارکت ساکنان قدس در انتخابات فلسطین
یکشنبه | ۱۴۰۰/۰۲/۱۲ - ۲۲:۵۱ |
کد خبر : ۱۲۴۴۱ |
سیاسی

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، به نقل از صدی البلد، محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین پیشتر اعلام کرد که به دلیل مخالفت رژیم صهیونیستی با برگزاری انتخابات فلسطین در قدس، این انتخابات را به تعویق می‌اندازد.

پارلمان عربی تاکید کرد که این موضع لجاجت آمیز مسئولان رژیم صهیونیستی نقض فاحش توافق‌های امضا شده با دولت فلسطین در این خصوص است؛ همچنین چالشی علیه اراده جامعه بین الملل است که از برگزاری این انتخابات در تمامی استان‌ها و شهرهای فلسطین و در رأس آن قدس اشغالی استقبال می‌کند.

پارلمان عربی مجدداً از جامعه بین الملل خواست تا بر رژیم صهیونیستی إعمال فشار کرده و آن را ملزم سازد که به ساکنان شهر قدس اجازه برخورداری از حق طبیعی و قانونی خود جهت مشارکت در انتخابات فلسطین را بدهد و تمامی موانع پیش‌روی آنها در این خصوص را رفع کند.

پارلمان عربی خواهان تعیین زمانی جدید برای برگزاری انتخابات در سریع‌ترین زمان ممکن به عنوان گامی مهم جهت حمایت از مساله فلسطین و یک راه ورود اساسی برای تحقق وحدت ملی و تقویت موضع عربی شد.

پارلمان عربی از جامعه بین الملل نیز خواست تا به مسئولیت‌های خود برای متوقف ساختن نقض‌های مداوم مسئولان رژیم صهیونیستی در حق مردم فلسطین و پایان دادن به شانه خالی کردن این رژیم از تعهدات بین المللی‌اش و نقض‌های فاحش قطعنامه‌های مشروع بین المللی عمل کند.

              

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید