امروز : چهارشنبه ۳۱ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۲۳:۳۲

لزوم رسیدگی مجلس به اعتراض نامزدهای انتخابات شوراها

رییس شورای شهر تهران بر لزوم قرارگیری اطلاعات واکسیناسیون با سرعت بیشتری روی سایت شفاف تاکید کرد.
لزوم رسیدگی مجلس به اعتراض نامزدهای انتخابات شوراها
یکشنبه | ۱۴۰۰/۰۲/۱۲ - ۲۲:۴۸ |
کد خبر : ۱۲۴۴۰ |
سیاسی

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخبات، محسن هاشمی در دویست و نود و یکمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر تهران گفت:مصادف شدن شب‌های قدر با ایام ضربت خوردن و شهادت امیر مومنان را که با روز کارگر و معلم همزمان شده، گرامی می‌داریم. همه می‌دانیم امیر مومنان فراتر از نقش امامت و حکومت به عنوان یک انسان می‌تواند الگویی برای جهان باشد و اوست که تلاش و کار را برای آبادانی و تامین معاش به کار گرفته و کارگری کوشا و زحمت کش نیز بوده است. در جایگاه اطلاع‌رسانی برای جامعه نیز به ترویج دانش پرداخته و لذا معلمی بی‌مانند به شمار می‌رفته است. 

هاشمی افزود: از نگاه امام علی(ع) ارزش جانش از اخلاق و گذشت و مدارا بالاتر نبود و خود را قربانی کرد تا این روش به عنوان یک الگو برای صاحبان قدرت ماندگار شود در حقیقت امام علی (ع) به این اعتقاد داشت که آسایش دو گیتی تفسیر این دو حرف است؛ با دوستان مروت با دشمنان مدارا. 

وی با اشاره به اینکه در روزهای اخیر شاهد تخلفاتی به عنوان واکسن خواری در تعدادی از شهرها و از جمله تهران بودیم افزود: در روزهای اخیر هم شاهد تخلفاتی به عنوان واکسن خواری در مدیریت شهری تعدادی شهرها از جمله تهران بودیم که با دستور محکم شهردار، با عناصر خاطی برخورد شد و اطلاعات دریافت کنندگان اعلام شد البته لازم است بارگذاری اطلاعات واکسیناسیون با سرعت بیشتری بر روی سایت انجام شود و این می‌تواند نمونه خوبی برای دولت باشد و این کار را انجام دهد، چرا که اطلاعات واکسیناسیون در دسترس عموم قرار می‌گیرد. 

هاشمی درباره نتایج تایید صلاحیت نامزدهای انتخابات شوراها نیز گفت: در تهران و تعداد زیادی از شهرها شاهد بودیم رد صلاحیت کاندیداهایی اتفاق افتاد که توسط هیات اجرایی تایید شده بودند. فرض را بر این می‌گذارم که در شوراها نظارت استصوابی نداریم. با توجه به اینکه نظارت در انتخابات شورا برعهده مجلس است از رئیس مجلس انتظار داریم تا با پیگیری موضوع نسبت به رسیدگی اعتراض کاندیداها توجه ویژه داشته باشند تا تامین حق عمومی جامعه برای برگزاری یک انتخابات با تکثر نگاه‌ها و سلایق و مشارکت مطلوب در انتخابات فراهم شود.

              

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید