آماده‌سازی ۳۴ هزار دستگاه اخذ رأی الکترونیک تا ۲۰ اردیبهشت ماه

دبیر اجرایی هیأت مرکزی نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی کشور از نهایی شدن مرحله آماده‌سازی دستگاه‌های اخذ رای الکترونیک تا ۲۰ اردیبهشت ماه خبر داد.
آماده‌سازی ۳۴ هزار دستگاه اخذ رأی الکترونیک تا ۲۰ اردیبهشت ماه
یکشنبه | ۱۴۰۰/۰۲/۱۲ - ۲۲:۲۰ |
کد خبر : ۱۲۴۳۱ |
سیاسی
 

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، حسین بحیرایی با اشاره به روند بازبینی، آماده‌سازی و انجام تعمیرات مورد نیاز دستگاه‌های اخذ رای الکترونیک، بیان کرد: برای حدود ۱۰ هزار شعبه اخذ رای ۳۴ هزار دستگاه الکترونیک تهیه شده است و در حال حاضر مرحله بازآماده سازی (اورهال) دستگاه‌ها با حضور مسئولانی از وزارت کشور و مرکز تحقیقات انفورماتیک ایران در حال انجام است. 

وی در ادامه اظهار کرد: ناظران فنی دبیرخانه دائمی هیأت مرکزی نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی کشور نیز بر روند کار نظارت دارند. تنظیف و حذف برچسب‌های انتخابات دوره قبل از بدنه دستگاه، بررسی اجزای سخت‌افزاری و نرم‌افزاری دستگاه‌ها، رفع مشکلات احتمالی و اطمینان از سلامت باتری‌ها از مراحل این آماده‌سازی است. در نهایت پس از نصب شماره سریال و پلمب دستگاه، ثبت می‌شود که هر دستگاه با شماره سریال مشخص به کدام استان و شهر ارسال خواهد شد.

دبیر اجرایی هیأت مرکزی نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی کشور با اشاره به اینکه در حال حاضر به طور میانگین روزانه ۱۵۰۰ دستگاه بازآماده‌سازی می‌شود، گفت: تاکنون بیش از ۱۷ هزار دستگاه اورهال شده‌اند و تلاش بر این است که تا بیستم اردیبهشت ماه تمامی دستگاه‌های اخذ رای الکترونیک آماده‌سازی شوند.

انتخابات شوراهای اسلامی کشور همزمان با انتخابات ریاست جمهوری ۲۸ خرداد سال جاری در سراسر کشور برگزار می‌شود. 

              

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید