امروز : سه شنبه ۰۱ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۰۲
یک فعال سیاسی اصلاح طلب خبر داد:

هنوز هیچ فردی با عنوان داوطلب انتخابات به جبهه اصلاحات معرفی نشده است

یک عضو جبهه اصلاحات ایران با بیان این که رفتار داوطلبان انتخابات مبهم است، اظهار کرد: هنوز هیچ فردی با عنوان داوطلب انتخابات به جبهه اصلاحات معرفی نشده است.
هنوز هیچ فردی با عنوان داوطلب انتخابات به جبهه اصلاحات معرفی نشده است
یکشنبه | ۱۴۰۰/۰۲/۰۵ - ۲۲:۴۰ |
کد خبر : ۱۲۴۰۰ |
سیاسی
 

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، عزت تقواییان، درباره‌ی ورود جبهه اصلاحات ایران به بررسی کاندیداهای اصلاح طلبان اظهار کرد: هنوز دعوتی از داوطلبان نشده است. البته سازوکار اینگونه طراحی شده است که هر داوطلبی باید از حداقل 10 عضو جبهه اصلاحات تاییدیه بگیرد تا به عنوان یک گزینه مورد بررسی قرار گیرد. البته خود احزاب عضو جبهه هم می توانند 10 امضاء جمع کرده و گزینه مورد نظر خود را در داخل جبهه مطرح کنند ، ، ولی تاکنون چنین درخواست هایی انجام نشده است.

وی درباره ی این که آیا زمان به اندازه کافی برای بررسی و تصمیم گیری گزینه اصلاح طلبان وجود دارد، تصریح کرد: هنوز فرصت داریم و زمان از دست نرفته است و وقتی گزینه ها مطرح شوند، در جبهه اصلاحات بررسی شده و رای گیری انجام می گیرد. با این حال همان طور که فضای انتخابات غیرشفاف است، رفتار خود کاندیداها هم مبهم است و هنوز کسی به جبهه اصلاحات معرفی نشده است. عده ای به صورت شفاف اعلام نکرده اند که کاندیدا می شوند و عده ای هم اعلام نکرده اند آیا به سازوکار جبهه اصلاحات پایبند هستند یا نه.

این عضو جبهه اصلاحات ایران درباره ی نحوه معرفی گزینه اصلاح طلبان اظهار کرد: این کار در دو مرحله انجام می شود یک بار قبل از ثبت نام ها و یکبار هم بعد از تایید صلاحیت ها. قبل از ثبت نام ها اگر کسی به جبهه معرفی شد و پس از بررسی دو سوم آرا را به دست آورد، به عنوان کاندیدای جبهه به مردم معرفی می شود. مرحله ی دوم پس از تایید صلاحیت هاست که اگر چند کاندیدای ما مورد تایید قرار گرفته باشند، ایام تبلیغات فعال خواهند بود و در روزهای منتهی به انتخابات، براساس نظرسنجی ها و در نهایت رای گیری ها یک نفر به عنوان کاندیدای واحد معرفی می شود و سایر کاندیداها باید به نفع او کنار بروند زیرا سیاست ما معرفی کاندیدای واحد اصلاح طلب هاست.

              

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید