مارین لوپن برای انتخابات ریاست جمهوری فرانسه نامزد شد

رهبر جناح راست افراطی فرانسه تایید کرد که سال آینده میلادی برای انتخابات ریاست جمهوری این کشور کاندیدا می شود.
مارین لوپن برای انتخابات ریاست جمهوری فرانسه نامزد شد
شنبه | ۱۴۰۰/۰۱/۲۱ - ۲۲:۴۴ |
کد خبر : ۱۲۳۰۲ |
سیاسی
 

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، به نقل از فرانس ۲۴، مارین لوپن، رهبر جناح راست افراطی موسوم به "اجتماع ملی" در یک کنفرانس خبری گفت، با انرژی گرفتن از بابت نتایج دلگرم کننده‌ای که نظرسنجی‌ها نشان می دهند، برای سومین بار نامزد ریاست جمهوری فرانسه می شود.

او اظهار کرد: این نخستین بار است که من در نظرسنجی‌ها یک پیروزی ملموس کسب کرده‌ام.

در انتخابات سال ۲۰۱۲ مارین لوپن با کسب ۱۷.۹ درصد آرا در جایگاه سوم قرار گرفت. در سال۲۰۱۷ نیز او ۲۱.۳ درصد آرای انتخابات ریاست جمهوری را در دور اول کسب کرد اما در دور دوم با کسب ۳۳.۹ درصد رای شکست خورد.

در طی سال جاری میلادی نظرسنجی‌ها شانس خوبی را برای وی در مبارزه‌ای دشوار با امانوئل ماکرون، رئیس جمهور فعلی فرانسه مطرح ساخته و برخی از آنها حتی حاکی از حمایت ۴۸ درصدی از او بوده‌اند.

لوپن در اظهاراتش گفت، با در نظرگرفتن نتایج نظرسنجی‌ها، " من به این نتیجه رسیدم فراتر از بحثی که گم شده است، بعد از یک کمپین بسیار خوب، فرانسوی‌ها درک کردند درون مایه‌ای اساسی وجود دارد و این کاندیدا قدرتمند است.

لوپن پیش از این با مطرح کردن صحبتهای جنجالی که بسیاری آنها را سخنرانی‌های مبتنی بر نفرت تلقی کردند، از جمله علیه مسلمانان و مهاجران، هدف انتقاد گسترده قرار گرفته است.

ماه ژانویه حزب اسلام هراس او یک ممنوعیت مناقشه برانگیز را در قبال پوشش حجاب در اماکن عمومی مورد مخالفت قرار داده و همچنین خواستار استرداد اتباع خارجی "رادیکال" از اراضی فرانسه به همراه مسائلی دیگر شد.

              

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید