امروز : شنبه ۰۹ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۵۲
شمخانی:

نتیجه انتخابات آمریکا بیانگر اعتراض سرکوب‌شده بود

دبیر شورای عالی امنیت ملی گفت: مشی مستقل و رفتار ایران به‌خلاف برخی کشورهای منطقه در هیچ مقطع زمانی متاثر از تغییر حاکمیت در دیگر کشورها نبوده است.
نتیجه انتخابات آمریکا بیانگر اعتراض سرکوب‌شده بود
چهارشنبه | ۱۳۹۵/۰۸/۱۹ - ۱۸:۵۳ |
کد خبر : ۱۲۱ |
سیاسی

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بازانتخابات، علی شمخانی نماینده مقام معظم رهبری و دبیر شورای عالی امنیت ملی درباره انتخابات ریاست جمهوری آمریکا گفت: نتیجه چهل و پنجمین انتخابات ریاست جمهوری آمریکا نشان داد که سرخوردگی و بی‌اعتمادی اکثریت جامعه به ساختار و رویه‌های جاری در این کشور واقعی و رو به ازدیاد است.

شمخانی با اشاره به نتایج انتخابات ریاست جمهوری آمریکا که حاوی پیامی روشن از اعتراض اکثریت جامعه بود، اظهار داشت: فقدان رویکردهای ایجابی در رأی مردم و بی‌اعتنایی به تبلیغات سنتی و بی‌محتوای غولهای رسانه‌ای رخداد بسیار مهمی است که می‌تواند چالش‌های متراکم درون هیئت حاکمه این کشور را بیش از پیش توسعه دهد.

وی گفت: بی‌توجهی دولتمردان به خواست اکثریت جامعه که پیامهای آن به‌وضوح در جنبش وال استریت و اعتراض سرکوب‌شده طبقات غیربرخوردار جامعه آمریکا بروز یافت، شرایط اجتماعی در این کشور را غیر قابل پیش‌بینی کرده است.

دبیر شورای عالی امنیت ملی در پاسخ به سؤالی در خصوص تأثیر گذاری نتیجه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا بر تحولات منطقه‌ای و بین‌المللی در ابعاد سیاسی، امنیتی و اقتصادی، افزود: در تبلیغات انتخاباتی کاندیداهای ریاست جمهوری آمریکا بیش از آنکه برنامه و سیاست اجرایی اعلام شود، طرفین بر افشاگری و رسوا کردن افراد و احزاب اصلی متمرکز بودند و از این رو هنوز امکان ارائه برآورد دقیقی در این خصوص وجود ندارد.

شمخانی با بی‌تأثیر عنوان کردن نتیجه انتخابات آمریکا بر سیاست‌ها و اقدامات کشورمان در ابعاد سیاسی، اقتصادی و امنیتی اظهار داشت: اصولاً مشی مستقل و رفتار هوشمندانه جمهوری اسلامی ایران به‌خلاف برخی کشورهای منطقه در هیچ مقطع زمانی متأثر از تغییر حاکمیت در دیگر کشورها نبوده و سیاست نه شرقی و نه غربی کشورمان با پشتوانه حمایت مردمی و اتکا به ظرفیتهای داخلی، مسیر روشن خود را بر اساس حکمت، عزت و مصلحت طی خواهد کرد.

دبیر شورای عالی امنیت ملی در پایان ابراز امیدواری کرد که انتخابات اخیر آمریکا برای دولتمردان این کشور زمینه ایجاد بازبینی در سیاستهای منطبق بر بی‌توجهی به منافع اکثریت و صرف منابع بی‌شمار برای پیگیری سیاستهای مبتنی بر سلطه‌جویی، مداخله و جنگ و خونریزی در سایر کشورها را فراهم کند.

 

 

منبع : خبرگزاری تسنیم

              

برچسب ها :

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید