امروز : سه شنبه ۱۴ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۴۹
رئیس ستاد انتخابات استان تشریح کرد؛

آخرین "عدد و رقم‌های" انتخاباتی خراسان رضوی

رئیس ستاد انتخابات خراسان رضوی گفت: دستگاه های اجرایی بستر سازی مشارکت حداکثری مردم در انتخابات را سر لوحه امور خود قرار دهند.
آخرین "عدد و رقم‌های" انتخاباتی خراسان رضوی
یکشنبه | ۱۳۹۶/۰۲/۰۳ - ۱۴:۲۱ |
کد خبر : ۱۱۴۲ |
سیاسی

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، دکتر سید جواد حسینی در اولین جلشه شورای اداری استان خراسان رضوی اظهار کرد: هیات‌های اجرایی انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در این استان بر اساس ضوابط قانونی صلاحیت 97 درصد داوطلبان را تایید کردند و فقط 570 نفر شامل سه درصد کل داوطلبان رد صلاحیت شدند.


وی تصریح کرد: در هیات‌های اجرایی هیچ موردی از رد صلاحیت‌ها به صورت غیر قانونی نبوده و بر مبنای قانون و استعلامات مراجع چهارگانه، بررسی‌ها با دقت و حساسیت انجام شده است.

حسینی با بیان اینکه هیات‌های اجرایی و نظارت ترکیبی متوازن از گروه‌های مختلف سیاسی است، افزود: رشد آمار ثبت نام داوطلبان در این دوره در حوزه شوراهای شهری 24 درصد و روستایی سه درصد بود و در مجموع از نظر کمی و کیفی ثبت نام داوطلبان شوراها نسبت به دوره قبل رشد خوبی دارد.

وی اظهار کرد: بعد از اتمام بررسی صلاحیت‌ها در هیات‌های اجرایی، هیات‌های نظارت در مهلت قانونی صلاحیت افراد را بررسی کردند که در مرحله نخست بر اساس مهلت قانونی تعدادی را رد صلاحیت کردند که این افراد چهار روز بر اساس قانون مهلت دارند شکایات خود را در این زمینه به هیات نظارت مرکزی در محل استانداری خراسان رضوی اعلام کنند .

به گفته وی از 19 هزار و 658 داوطلب ثبت نامی در استان در مرحله بررسی هیات‌های نظارت شهرستان 803 نفر علاوه بر کسانی که در هیات های اجرایی تایید نشدند، رد صلاحیت شدند و 451 نفر هم تاکنون انصراف داده‌اند و بقیه هم در عرصه رقابت‌های انتخاباتی باقی مانده‌اند .

وی با تاکید بر اینکه بر مبنای راهبرد دولت و سیاست های ابلاغی انتخاباتی رهبر معظم انقلاب تمام تلاش خود را در برگزاری انتخاباتی باشکوه بر مبنای سه راهبرد سلامت، امنیت و مشارکت حداکثری مردم به کار بسته‌ایم، گفت: در این راستا ستاد انتخابات با هشت کمیته در سطح استان و 28 فرمانداری و 70 بخش بر اساس برنامه زمان‌بندی تعیین شده فعال شد و تا کنون 41  جلسه با 170 مصوبه برای برگزاری مناسب انتخابات داشته ایم، ضمن آنکه 30 نشست خبری برگزار شده و 14 هزار خبر هم در راستای اطلاع رسانی به مردم منتشر شده است.

وی اظهار کرد : بر اساس برنامه ریزی انجام شده چهار هزار و 700 شعبه اخذ رای برای انتخابات پیش بینی شده و 9 هزار و 700 صندوق ثابت و سیار و پنج هزار دستگاه خودرو و چهار هزار و 700 دستگاه رایانه تدارک شده است.

وی گفت: همچنین 75 هزار نیروی انسانی در بخش اجرایی ، نظارتی ، بازرسی ، امنیتی و انتظامی دست اندرکار برگزاری انتخابات هستند و تا کنون در قالب دوره‌های مختلف آموزش های لازم به آنان ارائه شده است.

رئیس ستاد انتخابات استان خراسان رضوی  با بیان اینکه 9 میلیون برگ تعرفه انتخاباتی چاپ و به استان منتقل شده است ، افزود : 100 درصد شعب اخذ رای نیز تحت پوشش مخابراتی قرار می گیرد که تا کنون کار در سطح 94 درصد این شعب انجام شده و بقیه هم به مرور تکمیل می شود.

وی با اشاره به اینکه برگزاری انتخابات در هشت شهر استان هم به صورت تمام الکترونیکی برنامه ریزی و تلاش شده تا بدون دغدغه و کمترین مساله انتخابات الکترونیکی برگزار شود، افزود: همچنین پنج هزار و 56 صندوق اخذ رای الکترونیکی نیز تاکنون تامین شده است، هشت مجموعه از دستگاه های الکترونیک هم برای آموزش مردم این شهرها تهیه شده که به صورت میدانی آموزش های مربوطه به مردم ارائه می‌شود، ضمن آنکه از طریق رسانه‌ها و به وی‍ژه صدا و سیما نیز این آموزش ها ارائه خواهد شد.

 معاون استاندار با اشاره به اینکه وجه ایجابی دستگاه‌های اجرایی استان بستر سازی مشارکت حداکثری  است، گفت: دستگاه های اجرایی  مشارکت حداکثری جمعیت مخاطب خود در انتخابات  را در راس فعالیت ها قرار دهند.

حسینی با اشاره به تدابیر سلبی دستگاه‌های اجرایی افزود: به لحاظ قانونی دستگاه‌های اجرایی حق استفاده از وسایل و امکانات دولتی در جهت تبلیغات برای کاندیدا ها را ندارند.

                

برچسب ها :

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید