امروز : شنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۲۳

آغاز رأی‌گیری انتخابات ریاست جمهوری الجزایر در خارج کشور

الجزایری‌های ساکن خارج این کشور امروز (شنبه) برای انتخاب رئیس جمهور جدید از میان پنج کاندیدای معرفی شده، به پای صندوق‌های رای رفتند.
آغاز رأی‌گیری انتخابات ریاست جمهوری الجزایر در خارج کشور
شنبه | ۱۳۹۸/۰۹/۱۶ - ۱۶:۱۴ |
کد خبر : ۹۱۸۹ |
انتخابات دیگر کشورها

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، به نقل از سایت ارم نیوز، روند رای‌گیری از الجزایری‌های خارج از کشور در حوزه‌های مستقر در سفارت‌خانه‌ها و کنسول‌گری‌های این کشور در سراسر جهان آغاز شده و همچنان ادامه دارد.

طبق بیانیه ستاد عالی و مستقل انتخابات الجزایر، تعداد کل واجدین شرایط رای‌دهی در این انتخابات ۲۴ میلیون و ۴۷۴ هزار و ۱۶۱ تن است که از این تعداد ۹۱۴ هزار و ۳۰۸ تن در حوزه‌های رای‌گیری خارج الجزایر رای می‌دهند. بیشتر رای‌دهندگان حوزه‌های خارجی ساکن فرانسه هستند.

الجزایری‌ها جمعه شب بیننده اولین مناظره تلویزیونی کاندیداها بودند. هر پنج کاندیدا رویکردهای مشابهی را در موضوعات مطرح شده داشتند و به همین دلیل پیش‌بینی برنده این رقابت دشوار است.

با آغاز رای‌گیری حوزه‌های خارجی انتخابات ریاست جمهوری الجزایر، فرضیه به تاخیر افتادن این انتخابات به دلیل ادامه تظاهرات در مخالفت با تظاهرات متنفی شد.

قرار است ۱۲ دسامبر جاری (پنج‌شنبه) انتخابات در الجزایر به عنوان ششمین انتخابات ریاست جمهوری از سال ۱۹۹۵ تاکنون در داخل الجزایر آغاز شود.

                

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید