امروز : شنبه ۰۹ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۰۲:۴۰

پارلمان عراق درصدد تصویب قانون انتخاباتی جدید

در حالی که پارلمان عراق جهت راضی کردن معترضان درصدد تصویب قانون انتخاباتی جدیدی است، رئیس پارلمان این کشور اعلام کرد قانون انتخابات به صورت فردی و نه مطابق لیست‌ها را تأیید می‌کند.
پارلمان عراق درصدد تصویب قانون انتخاباتی جدید
چهارشنبه | ۱۳۹۸/۰۹/۰۶ - ۱۲:۲۶ |
کد خبر : ۹۰۷۲ |
انتخابات دیگر کشورها

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، به نقل از سومریه نیوز، محمد الحلبوسی، رئیس پارلمان عراق در جریان کنفرانس مطبوعاتی ضمن تاکید بر لزوم تلاش برای اعتمادسازی مجدد مردم عراق نسبت به روند سیاسی، خاطرنشان کرد: وضعیت کنونی بر ما ایجاب می‌کند که به نفع هیچ حزب خاصی عمل نکنیم، زیرا ما با مساله وطن روبه‌رو هستیم.

وی با بیان اینکه باید برای اعتمادسازی مجدد ملت عراق به روند سیاسی تلاش کرد، بر اهمیت ادامه دادن به تلاش‌ها جهت تصویب قانون انتخابات پارلمان و کمیساریای عالی انتخابات تاکید نمود. الحلبوسی همچنین تصریح کرد: دستورکار نشست دوشنبه شامل قانون انتخابات پارلمانی و کمیساریای انتخابات بود. بر این باور هستیم که این قوانین نقشه راهی را در مورد عرصه سیاسی مورد اعتمادتر از سوی ملت عراق ایجاد می‌کند و اعتمادسازی شفاف و صریح ملت نسبت به روند سیاسی، ترسیم خواهد کرد.

رئیس پارلمان عراق خاطرنشان کرد: قانون مطرح شده کنونی برای انتخابات پارلمان شامل ۵۰ درصد لیست شخصی و ۵۰ درصد لیست انتخابی دارای ویژگی خاص برخی استان‌ها از جمله استان‌هایی است که در معرض اشغال گروه تروریستی داعش و عدم بازگشت آوارگان قرار داشتند.

الحلبوسی گفت: من شخصاً از اینکه انتخابات به صورت فردی برای همه مردم عراق باشد، حمایت می‌کنم و اینکه کاندیداها ۱۰۰ درصد به صورت فردی باشند و ما در کنار آن، ویژگی خاص برخی از استان‌ها را لحاظ کنیم.

از سوی دیگر، الحلبوسی با هادی العامری، رهبر فراکسیون الفتح و تعدادی از رهبران فراکسیون‌های سیاسی به بررسی مسائل مربوط به قانون انتخابات و کمیساریای انتخابات پرداخت. بر اساس گفته یک منبع پارلمانی، در این نشست وضعیت عراق، اعتراضات و مسائل مربوط به تظاهرات در مناطق مختلف عراق مورد بررسی قرار گرفت.

              

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید