امروز : شنبه ۰۹ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۰۳:۵۸

مقامات اطلاعاتی آمریکا: مسکو سعی دارد اوکراین را عامل مداخله انتخابات ۲۰۱۶ آمریکا نشان دهد

مقامات اطلاعاتی آمریکا در هفته‌های اخیر به سناتورهای این کشور گفته‌اند، روسیه تلاشی یک ساله انجام داده تا اوکراین را مسئول مداخله‌اش در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶ جلوه دهد.
مقامات اطلاعاتی آمریکا: مسکو سعی دارد اوکراین را عامل مداخله انتخابات ۲۰۱۶ آمریکا نشان دهد
یکشنبه | ۱۳۹۸/۰۹/۰۳ - ۱۰:۴۵ |
کد خبر : ۹۰۲۹ |
انتخابات دیگر کشورها

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، سه مقام آمریکایی مطلع به روزنامه نیویورک تایمز گفته‌اند، تلاش مسکو برای متهم جلوه دادن کی‌یف برای مداخله در انتخابات، کمپینی پیچیده به منظور تضعیف دولت اوکراین است و اطلاعات غلط گسترده‌ای را برای نفوذ در گفتمان سیاسی آمریکا در زمینه رقابت انتخاباتی پیشین این کشور ایجاد می‌کند.

به گزارش پایگاه خبری هیل، اتهامات مسکو علیه کی‌یف بر اقداماتی از سوی چند مقام اوکراینی متمرکز است که منتقدان کمپین ترامپ برای انتخابات ۲۰۱۶ بوده‌اند، با این حالی انتقادات آنان در مقابل تلاش‌های نظامی و اطلاعاتی روسیه برای هک کردن کامپیوترها و ایجاد کمپین اینترنتی اطلاعات غلط چندان چشمگیر نیست.

گزارش شده است که کمپین فعلی مسکو با استفاده از شبکه‌ای از ماموران اطلاعاتی به دنبال آن است که اطلاعات غلطی را مبنی بر مداخله اوکراین -و نه روسیه- در رقابت انتخاباتی ترامپ و هیلاری کلینتون منتشر کند.

فیونا هیل، تحلیلگر ارشد سابق کاخ سفید در مسائل روسیه روز پنجشنبه در برابر کمیته اطلاعات مجلس نمایندگان اظهار کرد، مداخله اوکراین در انتخابات ۲۰۱۶ "روایتی تخیلی" و ساخته و پرداخته سرویس‌های امنیتی روسیه است.

              

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید